Práve hráme

18/04/2015

„Prekliaty“ hit


Pamätáte si na hit F**k It od amerického speváka (a hráča na harmoniku) Eamona? Takmer v každom verši sa objavil aspoň jeden vulgarizmus. Či bol dôvodom „dirty language“ alebo len to, že bol chytľavý, 18. apríla 2004 dobyl britskú hitparádu. Zároveň sa do Guinessovej knihy rekordov zapísal ako najvulgárnejší nr.1 song.

Necenzurovaná verzia (pozor, obsahuje vulgarizmy!):

EAMON – FUCK IT (LIVE 2004)

Cenzurovaná verzia (bez vulgarizmov):

Eamon – F**k It (Video)

F**k It (I Don’t Want You Back) bol vlastne vulgárny odkaz od Eamona jeho bývalej. Opustila ho a on si otvoril srdce, pustil ústa na špacír a všetko jej to vytmavil – samozrejme nevyberaným slovníkom. Singel bol prijatý rôzne – niektorí sa práve nad textom pohoršovali, iní sa ho učili naspamäť – isté je, že sa z neho stal hit.

Všetci znovu spozorneli, keď sa v hitparádach onedlho objavila ďalšia pesnička s rovnakou melódiou, ale novým, opäť vulgárnym textom od Frankee. S názvom F.U.R.B. (F**k U Right Back) a odkazom „Každý príbeh má dve stránky“ mu to, ako jeho bývalá, vrátila.

Necenzurovaná verzia (pozor, obsahuje vulgarizmy!):

https://www.youtube.com/watch?v=8q_RNa2RSL8

Cenzurovaná verzia (bez vulgarizmov):

Frankee – F U Right Back (Official Video)

Všetci si hovorili „wow, tá mu to teda natrela“. Eamon však neskôr vydal tvrdenie, že s Frankee nikdy nechodil, dokonca ju osobne ani nestretol a že ide len o marketingový ťah tímu okolo speváčky.

Eamon: „Poznám dievčatá, ktoré ten song napísali. Ale Frankee nie je a ani nikdy nebola moja priateľka – a jediný spôsob, ako som s tou jej verziou spojený, je povolenie, ktoré som dal na použitie môjho hudobného podkladu bez toho, aby som tušil, čo zamýšľajú. Neriešim, či mi jej verzia kazí povesť alebo nie, lebo vždy, keď ju niekde zahrajú, ja ako autor hudby na tom zarábam.“

Frankee: „Netuším, ako na toto prišiel. Veď na tie dievčatá, ktoré mi pieseň napísali, bol normálne urobený konkurz. Keď som si vypočula jeho song, povedala som si, že to znie úplne ako keby spieval o mne a keďže som mala známych v nahrávacej spoločnosti, predostrela som im myšlienku napísať pesničku ako odvetu – a tak sme to napísali spolu.“

Je vlastne úplne jedno, ako to vtedy bolo, Eamonovi prvenstvo za najvulgárnejší nr.1 hit dodnes nik neuchmatol.

Odporúčame

Mobilné aplikácie Rádia Expres