Práve hráme

https://www.youtube.com/watch?v=QwOU3bnuU0k

14/04/2015

Miliónové nahrávacie zmluvy


Kto by nepoznal slepého speváka menom Stevie Wonder? To, čo nedostal nadelené na zraku, dostal na hlase a hudobnom talente. 14.apríla 1976 dokonca podpísal s Motown Records v tej dobe najvýnosnejšiu nahrávaciu zmluvu. Na jeho konto v nasledujúcich 7 rokoch postupne pridbudlo vyše 12 miliónov eur (táto i nasledujúce sumy sú pre lepšiu ilustráciu prepočítané z dolárov súčasným kurzom).

Pozrite sa koľko peňazí zinkasovali hudobníci v najlukratívnejších nahrávacích zmluvách všetkých čias.

Michael Jackson
Síce zomrel v júni 2009, ale to predsa nebráni, aby aj rok po smrti podpísal nahrávaciu zmluvu v gigantických číslach. Takmer 230 miliónov eur zaplatila spoločnosť Sony Music pozostalým za to, že môže teraz a v budúcnosti vydávať Michaelove staršie nahrávky v rôznych reedíciach a výberovkách.

Michael Jackson – You Are Not Alone (Official Video)

U2
Michael Jackson zatienil zmluvu skupiny U2 s Polydorom z roku 1993. Kapela vydala album Zooropa a dostala takmer 181 miliónov eur.

U2 – Beautiful Day

Bruce Springsteen
Bruceovi Springsteenovi
pípla radostná SMSka, keď mu v roku 2005 na účet prišlo 131 miliónov eur. Vydavateľstvo Columbia Records si povedalo, že v tomto starom rockerovi ešte stále drieme život a podpísali s ním kontrakt, ktorý je stále v platnosti.

Bruce Springsteen – Streets of Philadelphia

Jay-Z
V biznise známy ako šikovný podnikateľ, Jay-Z dostal od spoločnosti Live Nation v roku 2008 na základe nahrávacej zmluvy 131 miliónov eur. Hneď na to si založil vlastné vydavateľstvo, Roc Nation a dnes nahráva, produkuje, vydáva a zastupuje iných interpretov a zarába ešte väčšie peniaze.

https://www.youtube.com/watch?v=R_oDhY8JUws

Mobilné aplikácie Rádia Expres