Práve hráme

09/04/2015

Pri poslednom litri vína…


Peter Nagy oslavuje 9.4. už 56 rokov. Poznáme ho ako speváka, ale aj fotografa, fanúšika cvičenia a zdravého životného štýlu a dokonca aj vinára. Pred dvoma rokmi pokrstil svoje víno. Presnejšie – nie je to priamo jeho víno, ale pokrstil vlastnú fľašu existujúceho (Modrý Portugal), ktoré má rád a ktorému svojou tvárou robí reklamu.

Peter Nagy – Poďme sa zachrániť – 1986

Vo svete poznáme viacero príkladov hudobníkov, ktorí milujú víno natoľko, že si dokonca buď zaobstarali vlastné víno alebo rovno kúpili vlastný vinohrad:

Train

Predávajú dokonca niekoľko odrôd, pomenovaných podľa svojich hitov: Save Me, San Francisco – chardonnay, Soul SisterPinot noir, Hella Fine – merlot a California 37 (album) – cabernet sauvignon. Ich vína už vyhrali viac než 80 ocenení a dajú sa kúpiť na ich webe.

Train – Hey, Soul Sister (Official Video)

Fergie

Dá sa povedať, že Fergie vo vinohrade vyrástla. K láske k vínu ju pritiahol jej vlastný otec, ktorý hrozno pestuje dlhé roky a predáva pod vlastnou značkou vinohradu: Ferguson Crest Winery. Ferguson je priezvisko speváčky z Black Eyed Peas (Stacy Ferguson). K ich najpredávanejším patrí Syrah z roku 2010 a Fergieno vlastné víno Fergalicious z 2011-teho.

Fergie – A Little Party Never Killed Nobody (All We Got) ft. Q-Tip, GoonRock

Madonna

Tak ako v prípade Fergie, aj u Madonny sa o víno stará jej otec Silvio Ciccone, ktorý ma s vínom viac ako 20-ročné skúsenosti. Na rozdiel od niektorých hudobno-vinárskych kolegov sú však ich vinice v Spojených štátoch. Skrátka vlastenci ako sa patrí. Ciccone Vineyard & Winery produkuje asi 15 vín, ktoré sú celkom dobre hodnotené.

Madonna – Living For Love (Official Video)

Sting

O víno sa v rodine Stinga stará najmä jeho manželka. V Taliansku v oblasti Chianti vlastnia vilu zo 16. storočia, okolo ktorej sa na takmer piatich hektároch rozprestierajú vlastné vinice. Pár sa osobne podieľa na produkcii vína, lebo je to ich vášeň. Kritici vysoko pozitívne ich vína hodnotia, obzvlášť Sister Moon. Podľa názvu vína ste už iste pochopili, že Sting tiež vína pomenováva podľa svojich hitov (má aj When We Dance či Message In A Bottle). Ale Sting posunul svoj biznis ďalej – a okrem vína ponúka aj med a vlastný olivový olej. Checkujte web jeho Il Palagio.

Sting – When We Dance (Official Music Video)

Mick Hucknall (Simply Red)

Tento 54-ročný anglický hudobník má svoj vinohrad v Taliansku na Sicílii. Pri výrobe vína sa však spolieha na skúseného vinára menom Salvo Foti. Vinárstvo sa volá Il cantante a dá sa povedať, že Mick Hucknall má rád jednoducho červené (=simply red) :)

Simply Red – Stars (Official Video)

Odporúčame

Nadácia Rádia Expres