Práve hráme

07/04/2015

Spievali si aj v base?


Na 7.4.1998 určite v dobrom nespomína George Michael. V ten deň bol zatknutý vo Will Rogers Memorial Parku za to, že na verejných toaletách navrhol sex policajtovi v utajení. Za tento incident dostal pokutu 810 dolárov a bol odsúdený k verejnoprospešným prácam. O deň neskôr v rozhovore pre CNN priznal svoju homosexualitu.

George Michael však nebol jediný hudobník, ktorý sa ocitol dočasne za mrežami. Tu je niekoľko ďalších príkladov aj s fotkami z policajnej stanice po zadržaní:

Bruno Mars

Speváka zatkli v Las Vegas v septembri 2010 v Hard Rock Hoteli po tom, čo upratovačka nahlásila ochranke, že niekto v kúpeľni užíval drogy. Speváka po vypočutí prepustili, dostal ročnú podmienku a po odpracovaní 200 hodín v komunitnom centre, zaplatení pokuty 2000 dolárov a absolvovaní osemhodinovej protidrogovej terapie bol zbavený všetkých obvinení.

bruno mars

Ne-Yo

Spevák skončil vo väzbe 19.2.2008 za bezohľadnú jazdu. So svojím Range Roverom sa rútil po ceste v Cobb Country v Georgii 160-tkou a nemal pri sebe ani vodičák. Po hodine a pol v miestnom väzení bol prepustený na kauciu 1300 dolárov.

neyo

Akon

Akona uznal súd vinným za to, že v júni 2007 zhodil z pódia len 15-ročného fanúšika. Jeho otec ho zažaloval a súd spevákovi nariadil zaplatiť 350 dolárov pokutu a odpracovať 65 hodín komunitných prác (terapia s mládežou ako prevencia proti gangom a násiliu). Po súdnom procese si Akon podal s fanúšikom ruku a ospravedlnil sa jemu i jeho rodičom. To však nebolo všetko; v ten istý rok mal problémy kvôli tomu, že na jednom zo svojich vystúpení vytiahol na pódium fanúšičku a simuloval s ňou sex. Problémom bolo, že dievča malo len 14 rokov a aby toho nebolo dosť, bolo aj dcérou pastora. Prípad bol však nakoniec uzavretý bez trestu vďaka verejnému ospravedlneniu speváka i faktom, že pochybil klub, keď maloletej umožnil vstup do svojich priestorov.

akon

Mobilné aplikácie Rádia Expres