0.0 / 5
02/04/2015

Maskovaní hudobníci


Gnarls Barkley v kostýmoch Hviezdnych vojen

Spomínate si na hit Crazy od Gnarls Barkley? 2.4. je to už neuveriteľných 9 rokov, čo sa dostal na prvé miesto britskej hitparády. Duo Gnarls Barkley sa stalo prvým intepretom, ktorému sa to podarilo len vďaka sťahovaniu pesničky z internetu. Do predaja v kamenných obchodoch sa totiž singel dostal až o týždeň neskôr. Song sa na prvom mieste držal deväť týždňov, čo sa dovtedy nepodarilo nikomu celých desať rokov – ale rekord prelomila už o rok neskôr Rihanna s hitom Umbrella. Zaujímavosťou je, že ani nie po roku predaja, stiahli Gnarls Barkley hit Crazy z predaja. Vraj preto, aby „ľudia na pesničku spomínali s láskou a nie, aby im z nej bolo zle“.

V ten istý rok vystúpila kapela na MTV Music Awards. A neprišli len tak, vystúpili v kostýmoch Star Wars:

V hudbe poznáme podobných exotov. Toto sú najznámejší muzikanti, pre ktorých sú typické kostýmy (a pod článkom nájdete aj ich fotky):

Army Of Lovers

Kto nepozná Army Of Lovers, sa buď narodil v 90. rokoch alebo ich prespal. Neprehliadnuteľná trojica valcovala hitparády najmä so svojím hitom Crucified. Ale nielen v ňom vystupovala kapela v rôznych kostýmoch. Od sexy sestričky až po oblečenie z kráľovského dvora. Asi najväčším šokom pre nás je, že ešte stále fungujú. Pred dvoma rokmi dokonca nahrali remake hitu Crucified, ale radšej to ani neotvárajte a pozrite si originál. A ak ste príliš zvedaví, nesťažujte sa, že sme vás nevarovali :)

Lordi

Suverénne najsilnejšie zastúpenie kostýmov v kapelách majú Škandinávci (aj Army Of Lovers sú Švédi). Keďže väčšinu tých kapiel na Slovensku (bohužiaľ alebo našťastie) nepoznáme, za zástupcov švédskej vášne pre šialené kostýmy vyberáme skupinu Lordi, ktorá v 2006-tom vyhrala Veľkú cenu Eurovízie.

Pussy Riot

Ruskú feministickú punk-rockovú a ešte aj protivládnu skupinu Pussy Riot poznáme len zo správ, ako jej členky pred tromi rokmi vtrhli do kostola a odohrali tam koncert, za čo boli zatknuté a niektoré majú dodnes problémy. Keďže sa postavili pred súd, všetci spoznali ich skutočné tváre. Mimochodom, na feministky celkom sexy klip :)

Daft Punk

Francúzske duo Daft Punk je známe nielen svojou inovatívnou hudbou, ale aj svojimi vizuálne dynamickými živými vystúpeniami. „Robot“ helmy začali nosiť v roku 1999, aby maskovali svoju hanblivosť pred ľuďmi a zároveň seba ochránili pred inváziou fanúšikov. Skrátka, aby si kedykoľvek mohli vybehnúť do obchodu a nik ich nefotil a neotravoval.

Kiss

Asi najslávnejší nositelia masiek. Vlastne make-upu. Kultová hard rocková kapela Kiss vznikla v januári 1973  a prakticky okamžite začala vystupovať s pomaľovanými tvárami a oblečením s charakterom strašidelných komiksových postáv.. Po desiatich rokoch masky odložili (posledný koncert v maskách a kostýmoch bol 25.6.1983 v São Paulo – až do roku 1996, kedy sa k starému zvyku opäť vrátili. Dôvodom vzdať sa svojrázneho imidžu malo v 83-ťom jediný cieľ – pomôcť znovunaštartovať upadajúcu kariéru kapely a dať najavo, že sa niekam posunula. Nepomohlo – a tak nastali rôzne rošády v obsadení kapely, až sa 28. februára 1996 na udeľovaní cien Grammy predstavili opäť v make-upe a v kostýmoch, navyše v originálnom zložení.

Zdroj: Uproxx.com

Odporúčame

aplikacie Rádia Expres