Práve hráme

30/03/2015

Je ľahké robiť hudbu?


Aj vy ste chceli ako dieťa byť známym spevákom? Písali ste básničky, chodili na Hviezdoslavov Kubín, učili sa hrať na gitare alebo klavíri a dúfali, že raz budete stáť na veľkom pódiu a všetci z vás budú mimo? My tiež… ale potom sme vyrástli a pochopili, že to nie je také jednoduché. Alebo áno?

Kedysi naozaj platilo, že hudobník musí vedieť hrať na nástroj a spevák spievať. Dnes je digitálna doba. Máme autotune (vie doladiť falošný spev), počítače, virtuálne mixážne pulty, syntetizátory a samplery.

Ak chcete robiť elektronickú hudbu, v podstate vám stačí počítačová klávesnica (prípadne klávesy), program na skladanie hudby a dobrá inšpirácia.

Ako príklad môže poslúžiť hudba skupiny Prodigy. So všetkým rešpektom a obdivom k tejto kapele, pozrite si, že niekedy stačí len povykrádať iných a dať to celé dokopy – takto nejak vznikal hit Firestarter:

https://www.youtube.com/watch?v=6ZImvdZ3EZI

30. marca 1996 sa Prodigy s týmto hitom na celé tri týždne vyšplhali na vrchol britskej hitparády. Firestarter bol prvý singel z albumu The Fat Of The Land.

Mobilné aplikácie Rádia Expres