Práve hráme

28/03/2015

Justin Bieber (má) po opici…


Spevák Justin Bieber nie je taký sladký, za akého ho považujú fanúšičky. Správa sa drzo, povýšenecky, nezodpovedne a kruto k zvieratám. Vedeli ste, že 28.3. 2013 sú to už dva roky, čo mu colníci v Nemecku zhabali jeho opicu Mally a odvtedy o ňu neprejavil záujem?

Justin vtedy priletel do Mníchova kvôli európske časti svojho turné. Úradom však nepredložil doklady o pôvode a vakcinácii zvieraťa, preto vystrašenú opicu umiestnili do karantény a dali mu čas do mája, aby doklady doniesol. K tomu mu však pripočítali vyše 7000 eur za vakcináciu a starostlivosť o opicu v ZOO, kam bola dočasne umiestnená. Keďže Justin Bieber viac nereagoval, nemecká vláda zviera znárodnila a Mally sa stala jej majetkom. Opicu umiestnili do Parku Serengeti blízko Hanoveru, kde žije dodnes. Podľa slov ošetrovateľky bola vystrašená, dezorientovaná a potrebovala neustálu opateru.

Keďže Justin dodnes nepredložil doklady a opicu nechal napospas osudu, špekuluje sa, že k nej neprišiel legálnou cestou, ale na čiernom trhu (dostal ju ako darček od manažéra).

JustinBieber-1024x1015

Nejde pritom o jediný prípad, čo Justin Bieber opustil svojho domáceho miláčika. V ten istý rok si na Vianoce kúpil v Kanade psa – amerického buldoga menom Karma. Po tom, čo pohrýzol Justinovho mladšieho brata, Jaxona, vyhodil psa z balkóna na druhom poschodí ich otec, Jeremy Bieber. Buldog to našťastie prežil, lebo dopadol do kopy snehu a Justin ho odniesol k trénerovi s tým, že si ho vezme naspäť, keď bude socializovaný. Nikdy sa však poňho už nevrátil.

Hovorí sa, že človek, ktorý sa nevie chovať k zvieratám, sa nevie chovať ani k ľuďom.

Justin-Bieber-and-Capuchin-Monkey

Zdroje: 3news.co.nz
            globalanimal.org
            thestar.ie

Mobilné aplikácie Rádia Expres