Práve hráme

24/03/2015

Zrútilo sa lietadlo so 150 ľuďmi na palube


Na juhu francúzskych Álp sa zrútilo lietadlo so 150 ľuďmi na palube. Letecká spoločnosť Germanwings upravila počet pasažierov na 144 zo 142, ako bolo v pôvodných správach. Na palube lietadla bolo ešte 6 členov posádky.

Haváriu nikto neprežil. Podľa Thomasa Wilkenmanna, hovorcu spoločnosti Germanwings, ktorej lietadlo patrilo, bol stroj v absolútnom poriadku a príčinu pádu si tak nevedia vysvetliť.

Lietadlo ešte ráno absolvovalo let z Dusslesdorfu do Barcelony v úplnom poriadku. Germanwings aj francúzska polícia na miesto vyslali expertov, aby prišli na to, čo nehodu spôsobilo. Na palube zahynuli prevažne španieli, turci a nemci, vrátane 20-tich školákov z nemeckého mesta Haltern. Či sú medzi obeťami aj Slováci sa zatiaľ podľa ministerstva zahraničných vecí nevie. Zoznam pasažierov bude zverejnený až potom, čo budú informované rodiny obetí.

Trosky Airbusu A320 patriaceho spoločnosti Germanwings, filiálky Lufthansy, sa rozprestrierajú na ploche dvoch kilometrov štvorcových vo veľmi ťažko dostupnom teréne.

Podrobnosti budeme prinášať v našich správach.

Pozrite si diskusiu o páde lietadla Germanwings s Braňom Závodským

Odporúčame

aplikacie Rádia Expres