Práve hráme

23/03/2015

Ako žije Slovensko


Najväčší slovenský rádiový prieskum. Dozvieš sa v ňom, ako žije Slovensko!

Ďuro a Djuro tento týždeň zisťujú, ako trávia Slováci svoje rána. A k tomuto prieskumu potrebujú aj teba a tvoj tip.

Počúvaj každé ráno Hemendex a zapoj sa! Zareaguj svojou najtrefnejšou správou a pošli Ďurovi a Djurovi svoj tip na najzábavnejšiu odpoveď.
Ako žije Slovensko ráno budeme zisťovať každý pracovný deň od 23.3. do 27.3. v Hemendexe!


Zostavte si šatník svojich snov a ušetrite ráno čas

To, ako bude vyzerať váš deň záleží aj od toho, aké je vaše ráno. Aby prebehlo bez stresu a v pokojnej atmosfére, nemali by ste strácať čas hľadaním obľúbeného trička či rovnakých ponožiek do páru. Stačí svoju pozornosť sústrediť na vytvorenie praktického šatníka podľa vašich predstáv.

S trochou tvorivosti si dokážete aj s nízkym rozpočtom z políc, vešiakových tyčí a úložných doplnkov vystavať vaše vlastné originálne riešenie. Zamyslite sa nad ošatením, obuvou a inými vecami, ktoré budú v šatníku uložené, aby ste sa vedeli rozhodnúť pre vhodný pomer vešiakov, zásuviek či políc. Vnútorné usporiadanie šatníka nemusí byť vôbec fádne. Odporúčame skombinovať viacero riešení.

20151_idst12a_01_PH120101

20151_idst12a_hs01_PH120327

Dôkladná prehliadka vášho oblečenia vám prezradí, koľko miesta na zavesenie vecí potrebujete. Nie všetko musí visieť, ale je to vhodné riešenie najmä pre jemné a krčivé materiály. Zvážte i umiestnenie dvoch šatníkových tyčí v rôznej výške. Ušetria vám miesto a postarajú sa o nohavice, šaty košele i sukne.

Takéto závesné tyče sú cenovo dostupné a jednoducho sa upevnia do steny. Vešiak na doplnky využijete predovšetkým na šatky, okuliare, kravaty, opasky a ďalšie drobnosti. Najlepšie na ňom je, že zaberie minimum miesta.

Tričká, svetre, pletené veci, rifle – zamyslite sa, aký typ a množstvo zložených vecí potrebujete odložiť. Legíny môžete skladovať zrolované, rovnako ako deky a uteráky.

Nemusíte použiť konvenčné úložné priestory na šaty. Tieto otvorené diely vám dobre poslúžia a udržia vo veciach poriadok. Veľký kôš na bielizeň schová všetko, čo len chcete, zatiaľ čo malé škatule a priehradky sú praktické na uskladnenie malých vecí a zaistia usporiadaný a koordinovaný vzhľad.

20151_idst12a_hs02_PH120772

20151_idst12a_hs03_PH120771

Je veľa spôsobov, ako môžete usporiadať svoje oblečenie. Podľa farby, typu či ročného obdobia. Jeden zo spôsobov, ako zaistiť poriadok vo vašom šatníku, je vytvoriť na vešiakoch kombinácie oblečenia. Budete mať tak ráno pripravených zopár hotových kombinácií, z ktorých si stačí vybrať a viete, že budete vyzerať dobre.

Vešiaky sme ešte doplnili sériou úchytiek a číslami na vešiaky, na ktorých sme vystavili hotové kombinácie. Vtipné, čo poviete?

Všetci máme radi drobnosti, ktoré dotvoria naše oblečenie, ktoré sa však radi strácajú, ak ich necháme voľne pohodené v zásuvke. Usporiadajte ich pomocou malých či veľkých úložných priehradiek a už nikdy nebudete musieť strácať čas ich hľadaním. Vyskúšajte tento tip – odrežte obal na vajíčka tak, aby sedel do vašej zásuvky a máte praktický úložný diel na šperky zadarmo!

20151_idst12a_hs04_PH120326

Viac tipov a nápadov nájdete na www.ikea.sk

Mobilné aplikácie Rádia Expres