Práve hráme

Adam Ďurica – Láska-Veda

13/03/2015

Nový klip Adama Ďuricu


Adam Ďurica má nový singel. Láska-Veda

Čerstvý držiteľ ceny OTO v kategórii spevák, Adam Ďurica, prichádza s novou skladbou s názvom Láska-Veda, ktorá predstavuje mladého Hlohovčana v novom svetle. Pieseň vznikla v spolupráci s textárom Vladom Krauszom a producentom Petrom Ďuďom Dudákom z kapely Hex.

„Život je láska-veda, niekedy odpovedá, niekedy len mlčí,“ spieva Adam Ďurica vo svojej novej piesni, ktorá je po hudobnej i obrazovej stránke úplne iná ako jeho predchádzajúce hity Neľutujem a Mandolína.

„Tentokrát, aj keď v názve skladby je spomenutá láska, nespievam primárne o nej, ale o živote. O tom, čo nám prináša, ako sa s nami hrá a nemazná. O tom, že niekedy je pre niekoho ľahší a inokedy naopak, ale ak máme po boku niekoho, s kým môžeme zdieľať radosť i trápenie, je vlastne krásny,“ prezradil Adam Ďurica.

Autorom textu je Vlado Krausz, s ktorým si Adam autorsky i ľudský veľmi sadol, o čom svedči aj spôsob ich spolupráce. Adam určí tému skladby, prípadne naspieva do dema pár slov alebo fráz a zvyšok už dopíše Vlado.

„Text má v sebe veľa kontrastov a protikladov a v tých je Vlado majstrom. Nepoznám nikoho, kto by dokázal lepšie vyjadriť náladu hudby, ktorú som mu poslal. S Vladovou prácou a jeho prístupom som veľmi spokojní,“ teší sa Adam s opätovnej spolupráce s Vladom Krauszom.

Pieseň Láska-Veda, rovnako ako predošlé Adamove skladby, vznikli najskôr v jeho domácom štúdiu. Keď už mala skladba základnú kostru, prišiel na radu producent Ďuďo, ktorý pieseň upravil do finálnej podoby.

„Čím viac spolu s Ďuďom robíme, tým viac ma dokáže prekvapiť. Veľmi ma teší, že keď som sa chcel po Neľutujem a Mandolíne hudobne posunúť, Ďuďo sa opäť tímovo zapojil. Mám pocit, že sa nám otvorili nové hudobné obzory a náš spoločný záber sa rozšíril,“ prezradil Adam.

O videoklip, ktorý sa točil v uliciach Prešova, sa postaral Jaroslav Vaľko prezývaný Jaris. Ten má na svedomí aj Adamov klip k piesni Neľutujem.

„S Jarisom je to vždy zábava, ale zároveň každý jeden deň urobíme aj kus roboty. Natáčanie bolo pre mňa náročné kvôli tomu, že vonku bolo naozaj chladno a ešte k tomu aj mrholilo a ja som už na nakrúcanie prišiel s nádchou. Čiže celé dva dni strávené na ulici mi na zdraví moc nepridali, ale za ten výsledok to stálo. Klip vyzerá výborne! Môj obľúbený záber je v kostole,“ pochválil režiséra Adam.

Adam Ďurica – Láska-Veda

Odporúčame

aplikacie Rádia Expres