Práve hráme

23/02/2015

Hodvábnik – súťaž o vzrušujúci detektívny román


Zo všetkých správnych odpovedí boli vyžrebovaní piati výhercovia, ktorým posielame knihu Hodvábnik – Dagmar Suchomelová, Peter Šikulínec, Marcel Janko, Elena Jurčová a Milan Novák. Gratulujeme!

Kde sa stratil autor rukopisu, ktorý nikto nesmie čítať a každý sa ho bojí?
Vzrušujúci detektívny román, ktorý pod pseudonymom Robert Galbraith napísala J. K. Rowlingová.

Hodvábnik, druhá kniha zo série vysoko oceňovaných detektívnych románov s Cormoranom Strikeom a jeho energickou mladou asistentkou Robin Ellacottovou, je strhujúci a čitateľsky príťažlivý príbeh.

Keď zmizne spisovateľ Owen Quine, jeho žena sa obráti na súkromného detektíva Cormorana Strikea. Spočiatku sa domnieva, že sa na pár dní niekam vyparil – už to v minulosti niekoľkokrát urobil – a po Strikeovi len chce, aby ho našiel a priviedol domov. Detektívovi počas vyšetrovania začína byť čím ďalej jasnejšie, že za Quineovým zmiznutím sa skrýva väčšie tajomstvo, než si jeho žena myslí. Románopisec práve dokončil rukopis, v ktorom s uštipačnou zlomyseľnosťou vykreslil takmer všetkých svojich známych. Keby bol román zverejnený, zničil by život mnohým z nich. Existuje teda množstvo ľudí, ktorí ho mohli chcieť umlčať. Vo chvíli, keď je Quine nájdený  zavraždený, začína súboj s časom, v ktorom je potrebné porozumieť motivácii krutého vraha. Vraha, ktorý sa nepodobá žiadnemu z tých, s akými sa dosiaľ Strike stretol.

Úryvok z knihy  Hodvabnik_ukazka.

Odporúčame

Nadácia Rádia Expres