Práve hráme

02/02/2015

Súťaž o mysteriózny bestseller MINIATURISTA


Zo všetkých správnych odpovedí bolo vyžrebovaných 5 výhercov, ktorým posielame knihu Miniaturista – Eva Khulová, Martin Szabo, Martina Gabániová, Peter Kozempel a Dominika Beňadiková. Gratulujeme!

Takúto knihu ste ešte nečítali. MINIATURISTA je kniha mysteriózna, dojímavá a unikátna v mnohých pohľadoch. Príbeh je natoľko zamotaný, že do posledných stránok nebudete vedieť, ako sa osudy postáv skončia.

Píše sa rok 1686. 18-ročná Nella v snahe utiecť nude a chudobe vidieka prichádza do Amsterdamu za svojím novým manželom Johannesom, úspešným podnikateľom a najbohatším mužom v meste. Mladučká vidiečanka sa má ujať roly manželky, ale privíta ju len jeho odmeraná sestra Marin, čierny sluha Otto a drzá slúžka. Manžela stretne až na druhý deň, no ten jej pokusy o zblíženie ignoruje a Nella sa iba trápi. Johannes v snahe odpútať Nellinu pozornosť jej venuje zvláštny svadobný dar, dokonalú zmenšeninu ich honosného sídla. Veľkú ako skriňová vitrína. Nella si do nej objedná zariadenie od tajuplného miniaturistu a od tej chvíle sa začnú diať zvláštne veci.

Drobné výtvory do detailov kopírujú skutočný život rodiny – až desivo verne. Tajomný umelec zjavne pozná životy jej členov lepšie, než oni sami, a drží ich osudy vo svojich rukách. Zdá sa, že iba on pozná pravdu, ktorú ukrýva podivná domácnosť…

Úryvok z knihy si môžete prečítať tu.

Nadácia Rádia Expres