Práve hráme

Korben Dallas, Jana Kirschner Spolu

02/07/2014

Jana Kirschner a Korben Dallas určujú trendy


Pozri si video k novinke Spolu

Na svete je jedinečné spojenie špičkových slovenských hudobníkov! Spoločnú skladbu nahrali speváčka Jana Kirschner a skupina Korben Dallas. Novinka s názvom Spolu je o spoločnom dozrievaní dvoch ľudí. K novej skladbe už Jana a Korben Dallas stihli nakrútiť aj videoklip. Originálny retroklip sa nakrúcal v bratislavskej Mojzesovej sieni a je o seniorskej tanečnej zábave.

„Odkedy som po prvýkrát počula Jurajov hlas, vravela som si, že spolu musíme niečo nahrať. Úplne ma očaril. Nemala som najmenšie pochybnosti o tom, že je to hlas, ktorý tu nebol niekoľko rokov,“ nešetrí chválou Jana Kirschner. „Bola radosť spolupracovať s Korben Dallas. Majú svoj zvuk, svoj štýl, texty, ktoré sú mi blízke. Pracovať s nimi v štúdiu bolo skvelé najmä preto, že sú to ľudia, ktorých zaujíma hudba a majú skutočný talent veci posúvať ďalej,“ dodáva speváčka.

„Nevedeli sme, čo presne čakať, ale veľmi príjemne nás prekvapila. Bola veľmi ochotná, sústredená a vyzerala, že ju nahrávanie baví,“ teší sa zo spolupráce Juraj Benetin.

„Text novej skladby Spolu napísal Lukáš Fila. Minimalistická hudba je kolektívnym dielom, najväčšou mierou k nej prispel spevák a gitarista Juraj Benetin. Základný groove je výsledkom spoločného jammovania v garáži, kde kapela skúša. Gitaru vymyslel a nahral Ľuboslav Petruška z Chiki liku tu-a, ktorý je stálym spolupracovníkom Korben Dallas,“ dodáva bubeník Ozo Guttler.

K novému singlu už Jana a Korben Dallas stihli nakrútiť aj videoklip. Režisérkou a autorkou nápadu je Marika Majorová. Za kameru sa postavil Jonáš Karásek, ktorý má na konte réžiu filmu Kandidát. „Klip je štylizovaný do 50-tych rokov, líčením aj kostýmami. V mojej úlohe som sa cítila ako ryba vo vode. Bolo zaujímavé stať sa na jeden deň súčasťou kapely. Bola tam výborná atmosféra, všetci účinkujúci boli skvelí a pracovali naplno, aby som stihla posledné večerné lietadlo do Londýna,“ smeje sa Jana Kirschner

Nadácia Rádia Expres