Práve hráme

17/06/2025

Katarína Knechtová sa vrátila z 800-kilometrovej púte s novou piesňou Hľadanie


„Poznávať seba je najťažšia výprava,“ prezrádza Katka Knechtová hlavnú myšlienku svojej novej piesne Hľadanie. Speváčka, skladateľka, textárka, klaviristka a gitaristka je autorkou hudby aj textu nového singla. Hudobnej produkcie sa ujal koncertný bubeník legendárnych Depeche Mode a producent Christian Eigner, ktorému pomohol kolega Niko Stössl. Vypočuj si novinku Hľadanie, ktorú Katarína Knechtová napísala počas 800-kilometrovej pešej ceste z Francúzska do Španielska.

„Keď už neveríš, že nájdeš prístav, aj v tichu môže prísť stratený význam. Na cestách vyplníš prázdne miesto, v srdci miesto…,“ spieva Katarína Knechtová v novej skladbe Hľadanie, ktorú napísala počas svojej dlhej 800-kilometrovej púte.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Text piesne je inšpirovaný mojou nedávnou cestou, ktorú som absolvovala pešo z Francúzska do Španielska do Santiago de Compostela a bola dlhá 800 kilometrov. Sú dni, keď kráčame rovno, a sú aj také, keď sa točíme v kruhu. Ale aj to blúdenie niečo ukazuje – možno práve to, že niet lepšej cesty, než tej, ktorá vedie dovnútra. Poznávať seba je najťažšia výprava. A to je hlavnou myšlienkou mojej novej piesne Hľadanie,“ prezradila Katarína Knechtová.

Hľadanie je niekoľkou spoluprácou s s bubeníkom z Depeche Mode

Na novinke spolupracovala Katka Knechtová s členom skupiny Depeche Mode Christianom Eignerom, ktorý je producentom skladby. Je to už ich niekoľká spolupráca v poradí. Christian Eigner produkoval Katkin zvukovo nadčasový album Tajomstvá a na albume Svety má na konte produkciu dvoch skladieb.

„Christian bol z demo nahrávky nadšený a okamžite súhlasil, tak sme si len dohodli termíny a začalo sa na tom pracovať. Spolupracovať s ním, je vždy mimoriadna skúsenosť a úžasný zážitok, pretože si veľmi rozumieme po ľudskej aj hudobnej stránke. Je to absolútny profesionál v tom, čo robí,“ nešetrí chválou Katka.

Skladba Hľadanie vznikala v rôznych štúdiách, časť sa nahrávala na Slovensku. Väčšina sa točila v Christianovom štúdiu v Rakúsku, kde si prizval aj basgitaristu a klávesáka Nika Stössla z Berlína. „Od začiatku som mala jasnú predstavu, ako chcem, aby pieseň vo finále znela. Začali sme spolu o tom komunikovať, zaujímal ma, samozrejme, aj jeho názor a predstava. Nechala som mu v produkcii voľnú ruku. Som veľmi rada, že sa držal štruktúry demo nahrávky a nápadov, ktoré som mu poslala,“ opisuje tvorivý proces speváčka.

Rodáčka z Prešova k novinke zatiaľ vytvorila lyrics video, ktorého autorom je Michal Liner. Katka však plánuje nakrútiť oficiálny videoklip, réžiu si zoberie na starosť Michal Nemtuda.

„V najbližších dňoch má čakajú promo aktivity a nakrúcanie klipu, čakáme na režiséra Miša Nemtudu. No a od júna začíname hrať s kapelou open-air koncerty po Slovensku a Českej republike. Popritom chcem pracovať na ďalších nových skladbách a mám naplánované aj nejaké hudobné spolupráce,“ uzatvára Katka Knechtová.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Archív Katarína Knechtová

Mobilné aplikácie Rádia Expres