Práve hráme

22/12/2014

Exodus: Bohovia a králi


Zo všetkých zaregistrovaných súťažiacich, ktorí odpovedali správne, boli vyžrebovaní traja výhercovia. Filmové darčeky posielame Patrícii Bohákovej, Pavlovi Vámošovi a Mariánovi Péterovi. Gratulujeme!

Veľkolepé historické dobrodružstvo v réžii uznávaného režiséra Ridleyho Scotta.Film Exodus: Bohovia a králi je príbehom jedného človeka, ktorý našiel odvahu a postavil sa proti moci impéria. Najmodernejšie vizuálne efekty v biblickom príbehu sú úžasné. Mojžiš sa postaví na odpor egyptskému faraónovi Ramzesovi a presvedčí 600 000 otrokov, aby utiekli z Egypta pred útrapami a smrteľnými epidémiami a vydali sa na monumentálnu cestu do zasľúbenej zeme.

EXODUS: Bohovia a králi prichádza do slovenských kín od 25. decembra.

O filme

Vyrastali ako bratia, ale stali sa z nich nepriatelia na život a na smrť – egyptský faraón Ramzes a Mojžiš, ktorý sa stal legendou. Iná legenda, Ridley Scott, previedla ich nesmrteľný príbeh na filmové plátno. Tvorca Gladiátora tak dostal šancu znovu predviesť ako má vyzerať pravý historický veľkofilm – ako prehliadka dych berúcich obrazov a pôsobivých bojových scén, ale zároveň ako neobyčajný ľudský príbeh ovládaný tými najzákladnejšími emóciami – láskou, nenávisťou a túžbou po moci. V starovekom Egypte sa vládca rovnal Bohu a inak tomu nebolo ani v prípade Ramzesa (Joel Edgerton). Mocný vládca mal jediného priateľa, Mojžiša (Christian Bale), ktorý s ním vyrastal od detstva, keď ho našla a ujala sa ho kráľovská rodina. Z priateľa sa však stal úhlavný nepriateľ, keď sa Mojžišovi zjavil „iný“ Boh a poveril ho neľahkou úlohou – vyslobodiť svoj ľud z egyptského otroctva a priviesť ho do zasľúbenej zeme. Byť jeho vodcom aj prorokom. Mojžiš túto úlohu prijme. Predtým, ako sa bude môcť vydať na strastiplnú cestu do ich novej domoviny, zažije desať egyptských rán, ktorými zošle nahnevaný Boh na Egypt útrapy, krupobitie, ničivý oheň, epidémie a smrť. Nič z toho však faraónovi Ramzesovi nezabráni v snahe Mojžiša a jeho ľud za každú cenu zastaviť a zničiť.

Exodus: Bohovia a králi – oficiálny trailer /slovenský dabing/

Odporúčame

aplikacie Rádia Expres