Práve hráme

I.M.T. Smile – S.O.S.

03/07/2014

Veľkolepé spojenie: IMT Smile & Lúčnica


Nezmeškaj dve nezabudnuteľné predstavenia
Netradičné spojenie hudby, tanca, krásy a energie prinášajú predstavenia kapely IMT Smile a umeleckého súboru Lúčnica. Najúspešnejšia slovenská koncertná kapela spojila svoje sily s legendárnym súborom a spoločne odohrajú v predvianočnom období veľkolepé predstavenia v Bratislave a v Košiciach.

Kapela IMT Smile na čele s frontmanom Ivanom Táslerom sa spojila s naším najslávnejším umeleckým súborom Lúčnica a pripravujú spoločný hudobno-tanečný projekt. Fanúšikom sa predstavia 13. decembra v Bratislave a 18. decembra v Košiciach. Na jednom pódiu predvedú to najlepšie zo svojej dlhoročnej tvorby, ale i viaceré hity IMT Smile v netradičných, nových úpravách s orchestrom, speváckou skupinou Lúčnice a s choreografiami umeleckého vedúceho Lúčnice prof. Štefana Nosáľa. To všetko pod taktovkou režiséra Jána Ďurovčíka, ktorý bol v minulosti taktiež členom Lúčnice, neskôr so súborom spolupracoval ako choreograf.

Náznaky tejto spolupráce sa začali črtať už pred rokom, kedy IMT Smile obsadili do svojho videoklipu k skladbe S.O.S. práve krásne tanečnice z Lúčnice.

„Už zhruba rok na koncertoch do skladby Niekto ako kráľ zakomponovávame ľudovku, ktorú naši fanúšikovia poznajú ako Cingi lingi bom. Neuveriteľne dobre na ňu reagujú, spievajú, tancujú, doslova šalejú. Preto si myslím, že spojenie našej hudby s folklórom ľudia privítajú. Je to niečo nové, no zároveň veľmi prirodzené. Teším sa na túto spoluprácu,“ hovorí líder IMT Smile Ivan Tásler.

Mobilné aplikácie Rádia Expres