Práve hráme

18/05/2013

Rely Helsinki


Kým sa moja noha odlepila z fínskej zeme a dotkla sa tej švédskej, zažil som stres porovnateľný s predĺžením proti Rakúsku. Po pätnástich dňoch som v rozhodujúcej chvíli zabudol na to, že mám na hodinkách stále slovenský čas a v Helsinkách je o hodinu viac. Môj mozog si spokojne hybernoval až do momentu, keď dostal signál, že do odletu zostáva niečo vyše hodiny a ja spokojne stojím na zastávke autobusu asi štyridsať kilometrov od letiska. Navyše s pokazeným kufrom, ktorý nejakým zázračným spôsobom pribral vo Fínsku dobrých desať kíl a pokope držal len silou vôle.  Naozaj som si v tej panickej chvíli sám sebe nezávidel. Šanca, že stihnem lietadlo bola minimálna, ale rozhodol som sa zabojovať. Chytil som si prvý taxík  a šofér z výrazu mojej tváre okamžite zistil, že sa mu na háčik chytila celkom slušná korisť. Airport? Ha, 45 eur! Za trest som mu nechal naložiť kufor, ktorý ledva odlepil od zeme. Spoliehal som sa na to, že Fínsko je motoristická veľmoc a má najlepších rely jazdcov na svete. Asi robia po skončení športovej kariéry taxikárov, pretože ten môj prešiel všetkými rýchlostnými skúškami a na letisko Vantaa ma doviezol vo svetovom rekorde. K pultu s milou slečnou som sa dostal päť minút po termíne. Vystrašene kamsi zatelefonovala a potom sa usmiala. Pri tých nervoch si ani nevšimla, že polootvorený kufor má šesťkilovú nadváhu. Stihol som to. A môj tep mal počas letu necelú hodinu na to, aby sa dostal do normálu.
Do Štokholmu som priletel v rovnakom čase ako som z Helsínk odletel. Stratenú hodinu som získal späť a čas na hodinkách konečne platí aj v skutočnosti! Píšem si to sem aj s výkričníkom, aby som to zas pri odlete domov nepoplietol.
P.S.: Kufor to zázrakom prežil a na bežiacom páse po prílete držal pokope už iba na vlásku. Hneď ako som ho chytil do rúk, sa otvoril.  Zvládne v pondelok ešte svoj posledný let? A stihnem ho ja vôbec?

stokholm1 stokholm2

Odporúčame

aplikacie Rádia Expres