Natália Pažická: 50 % mojej práce je nezisková a považujem ju za rovnako dôležitú, ako tú ziskovú
Milujete inšpiratívne rozhovory, ktoré sa nekĺžu iba po povrchu? Máte radi aj nevšedné témy, ktoré vedia rozpútať spoločenskú debatu? Filip Jánošík Lehotský vám v podcaste Hľadá sa človečina priblíži rôzne príbehy. Vyspovedá aj známe osobnosti, ktoré porozprávajú neraz o osobných prehrách nad životom, o ľudskosti, o návratoch k zdravým medziľudským vzťahom, o stretnutiach so smrťou či o otázkach viery a hodnôt. Stačí byť spolu, otvorene sa rozprávať a počúvať sa – nech je ľudskosť virálna!
Rovnako ako samotná spoločenská hra čLOVEčina, aj podcast prináša množstvo zábavy a vtipných momentov, zároveň však ide do hĺbky, posúva hranice a núti poslucháčov premýšľať.
Dvanástou hostkou je Natália Pažická, ktorá je známa svojím vplyvom na spotrebiteľské správanie a podporou udržateľného životného štýlu. Zároveň ju ľudia poznajú ako greenfluencerku, ekoaktivistku, podcasterku či zakladateľka #everyindividualmatters. Od 14 rokov sa venovala modelingu, vďaka čomu precestovala svet. Kým v niektorých krajinách bola na modelku tučná, inde ju na ulici mali za anorektičku.
Natália zdôrazňuje dôležitosť obmedzenia nákupov fast fashion a podporuje udržateľné značky a second-handy. Okrem toho upozorňuje na potrebu uvážených nákupov, aby sme minimalizovali ekologický dopad. V rozhovore prezradila, že v reťazcoch fast fashion značiek nenakupovala už 10 rokov, dokonca od nich nemá ani ponožky. Natália nielen v rozhovore dokazuje, že žiť udržateľne je možné. Jej šatník je minimalistický a plný kúskov, ktoré skutočne nosí. Do pozornosti dáva najmä udržateľné tričká, ktoré vydržia dlhšie a stoja okolo 30 eur.
V podcaste Hľadá sa človečina priblížila, že dlho nevedela, či je, alebo nie je ifnluencerka. Zároveň prezradila: „Hanbím sa za chvíle, keď som nechala riešenie na iných,“ čím dáva najavo to, aká je pre ňu dôležitá autenticita. „V spoločnosti, kde konformita tlačí na každého z nás, je dôležité si určiť vlastné hranice a nechať sa viesť svojou vnútornou pravdou,“ povedala.
Prezradila aj to, kde na svete sa cíti dobre. Pocity slobody a prijatia našla v multikultúrnej Prahe. Táto metropola jej ponúka anonymitu a toleranciu, ktorú si vždy priala. Mnohé jej zážitky z cestovania formujú jej pohľad na svet a nás všetkých učia o diverzite.
Zdroj náhľadovej fotografie: Archív Rádio Expres
Spolupráca