Práve hráme

28/06/2024

Sme to stále my, kým slnko nezapadne za domy, spievajú AMO a Anabela Mollová v novej letnej skladbe


Minulý rok kapela AMO oslávila 20 rokov od svojho vzniku sériou koncertov a skladbou Podaj mi ruku, ktorá odznela naživo v akustickej verzii aj na Udeľovaní štátnych vyznamenaní 2024 v bratislavskej Redute a následne dostala aj podobu jednoduchého vizuálu.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Je zjavné, že sa chalani po rokoch opäť našli a rozhodli sa pokračovať, čoho dôkazom je aj nový song s názvom Stále my. Na spoluprácu si zavolali talentovanú speváčku Anabelu Mollovú, známu aj spoluprácou s kapelou Fragile a mnohými ďalšími známymi hudobníkmi.

„Skladba vznikla v pokoji, nenútene, je to taká letná skladba v štýle back in the days, ale s presahmi na súčasnosť a obrazmi, v ktorých možno spozorovať aj postoje k dnešku, k starnutiu. V týchto časoch sme však chceli do sveta poslať pozitívnu vec, pri ktorej si človek dokáže zaspomínať a na chvíľu sa uvoľniť,“ opisuje nový počin textár Moe.

„Keď ma Viktor Hazard oslovil, aby som naspievala refrén v novej skladbe AMO, samozrejme, som sa potešila, že budem súčasťou hudby tejto už legendárnej kapely. No ešte väčšia radosť prišla, keď som si vypočula demo skladby, ktoré mi poslal. Je to návrat k old school hip-hopu s ženským spievaným refrénom a také skladby som pred pár rokmi milovala,“ opísala svoje pocity speváčka Anabela.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Skladba dostala aj príjemný letný vizuál, o ktorý sa produkčne postarali chalani z Toxpro, réžiu mal na starosti Juraj Krén, ktorý o ňom povedal: „Skladba i videoklip vo mne vzbudzujú pocit leta, ktorý sa nám podarilo podporiť energiou mladých hercov a prácou kamey.“ „Kamera je živá, rozpohybovaná a prítomná. Pohybom sa približuje k deťom a k téme songu, evokuje mladosť a leto,“ doplnil kameraman Lukáš Peter Tóth.

Čaká nás kompletný návrat na scénu?

Naskytuje sa teda logická otázka, či sa naozaj koná návrat kapely AMO na scénu? „Minulý rok sme odohrali tri veľké koncerty – Pohodu, Uprising a vlastný koncert v MMC, na ktorom sme mali mnoho hostí a ohlasy boli naozaj úžasné. To človeka nabije do ďalšej tvorby,“ prezradil textár a producent Opak.

„Tento rok sme si zahrali na Bratislavskom majálese a 31. augusta zahráme na festivale Helfest v Prešove. Náš zámer je, iba sa baviť hudbou, ak bude chuť produkovať. A čo sa ďalších krokov týka, nechať si možnosti otvorené. No ďalšie veci asi prídu, bavíme sa tým,“ s úsmevom dodal producent Viktor Hazard.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Viktor Cicko / Tlačová správa

Mobilné aplikácie Rádia Expres