Práve hráme

27/06/2024

Helena Vondráčková oslávila 77. narodeniny vypredaným koncertom a albumom s tanečnými prerábkami


Speváčka, tanečnica a herečka Helena Vondráčková vydáva pri príležitosti narodeninového galakoncertu v O2 aréne v Prahe Helena 77 album Dlouhá noc (Dance Hits Collection), ktorý produkoval Mark Voss.

Album tanečných úprav najväčších hitov Heleny Vondráčkovej vytvoril spolu so speváckou legendou jeden z najvyhľadávanejších producentov tanečnej hudby česko-slovenskej scény Mark Voss. „S Markom sme sa spoznali síce len nedávno, o to intenzívnejšia bola naša spolupráca. Bolo fajn pozorovať, ako piesne, ktoré spievam vlastne už desaťročia, dostávajú novú tvár,“ hovorí na stretnutie s producentom sama speváčka.

Najnezabudnuteľnejšie a najžiadanejšie Helenine piesne dostali novú podobu v štýle EDM (electronic dance music)„Akoby sa piesne objavili v inom svetle a mali inú energiu. Marek pristúpil k pôvodným nahrávkam síce s úctou, ale bez predsudkov, a ponúka na ne nový pohľad ,“ vyjadrila sa Vondráčková. Pilotným singlom projektu je pieseň Sladké mámení, známa z komédie storočia S tebou mě baví svět.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Legendárna česká speváčka Helena Vondráčková sa predstavila 24. júna, v deň svojich 77. narodenín, v pražskej O2 Aréne. Výnimočný večer bol zameraný nielen na pripomenutie jej fenomenálnej kariéry, ktorá trvá už viac ako šesť desaťročí, ale aj na predstavenie spomínaného nového albumu Dlouhá noc (Dance Hits Collection).

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Po koncerte sa udiala aj vtipná situácia, keď speváčka pri tanci omylom vyrazila českému spevákovi Danovi Bártovi zub. Dvojica sa na incidente však zasmiala a dokonca sa spolu odfotili. Fotkou sa pochválil samotný Dan na svojom Instagrame.

Zdroj náhľadovej fotografie: Profimedia.cz

Nadácia Dobrý skutok