Práve hráme

26/06/2024

Vo veku 49 rokov zomrel frontman skupiny, ktorá sa preslávila skladbou Butterfly


Svet obletela veľmi smutná správa. Vo veku 49 rokov zomrel Seth Brooks Binzer, známy pod umeleckým menom Shifty Shellshock. Portály, ktoré informovali o jeho smrti uvádzajú, že spevák mal zomrieť  Shifty bol známy ako spoluzakladateľ a hlavný spevák rap-rockovej skupiny Crazy Town, ktorá sa preslávila hitom Butterfly z roku 2001​.

Speváka mali včera nájsť mŕtveho vo svojom dome. Príčina smrti zatiaľ zverejnená nebola. Shifty Shellshock sa dostal do popredia hudobného sveta so skupinou Crazy Town, kde kombinoval rap a rock do jedinečného štýlu, ktorý priniesol skupine medzinárodný úspech. Butterfly sa stala hymnou začiatku 21. storočia, dosiahla prvé miesto v hitparádach v niekoľkých krajinách a katapultovala album The Gift of Game do povedomia širokej verejnosti.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Podľa portálu PopCulture sprevádzali spevákov život aj osobné problémy a závislosť od drog. Viackrát sa pokúšal o rehabilitáciu, pričom jeho boj so závislosťou bol zdokumentovaný v reláciách ako Celebrity Rehab a Sober House pod vedením Dr. Drewa​. V roku 2012 bol krátko hospitalizovaný po strate vedomia a upadol do kómy, z ktorej sa neskôr prebral​, píše sa na portáli LA Weekly.

Zdroj náhľadovej fotografie: Profimedia.cz

Nadácia Dobrý skutok