Práve hráme

24/06/2024

Adam Ďurica potešil fanúšikov novou skladbou Drobnosti. Zároveň ohlásil špeciálne koncerty


Adam Ďurica vydáva svoju novinku Drobnosti. Novinka je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu, ale aj vyhlásením výnimočných koncertov mapujúcich jeho úspešnú kariéru ktoré, budú oslavou, a hneď dvojnásobnou: 10 rokov od hitu Neľutujem a 20 rokov Adama Ďuricu na hudobnej scéne.

„Drobnosti sú úplne nové a nové úplne od počiatku. Pri tvorbe som chcel vyskúšať iné veci a postupy, ktoré som dovtedy neskúšal. Pieseň vznikla pri songwriter session, kde sme sa zišli 4 ľudia, ktorí spolu nikdy predtým nepísali pieseň od A po Z. Martin Ledvina, Tereza Balonová, Jarda Vávra a ja a vybrali sme si tému vzťahu. V ňom sú veci, ktoré sa vám páčia, ale aj také, ktoré vás občas škrú. Ale sú to skôr drobnosti, toho bežného života medzi mužom a ženou, ktoré ich nakoniec spájajú. A aj to sú dôvody, pre ktoré sa ľudia majú radi,“ hovorí Adam Ďurica o novej skladbe Drobnosti.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Ide o pokračovanie spolupráce s českým producentom Martinom Ledvinom

„S Martinom sme nahrávali v Prahe a od začiatku sme pracovali na tom, aby sme dostali do skladby niečo, čo je pre mňa celkom nová poloha. Výsledkom toho je pohodička a odľahčenosť hraničiaca s humorom. Použili sme pre mňa netypické postupy. Dali sme dôraz na vokály a dychy a myslím, že sme našli farbu, ktorá tu aktuálne na celej scéne chýba. Drobnosti sú pre mňa impulzy, aby sme my, umelci, mali stále tú správnu chuť a iskru pri práci na nových skladbách,“ dodáva Adam s úsmevom.

Ku skladbe vznikol aj videoklip, ktorý sa natáčal pre zmenu na východe Slovenska v Prešove. Režisérom videoklipu je Peter Rončík a do hlavnej úlohy k Adamovi obsadil herečku Luciu Hraškovú. Vydanie novej piesne je tiež spojené s dátumom, kedy sa začína predaj vstupeniek na koncerty, ktoré budú veľkolepou oslavou 20 ročného pôsobenia Adama na hudobnej scéne, a tiež 10 rokov od prelomového hitu Neľutujem, ktorého odkaz je stále silný. Koncerty sa uskutočnia v januári roku 2025.

Zdroj foto: Tlačová správa

Špeciálne koncerty budú v januári 2025

„Človek sa nenazdá, už môže bilancovať a ubehlo to naozaj veľmi rýchlo. Ale hlavne, sa to deje vtedy, keď robíš niečo, čo ťa baví, tak ten čas ako keby ubieha rýchlejšie, než pri veciach, ktoré musíš. A toto som nemusel, toto som vždy chcel. Začal som to už pred 20 rokmi prvýkrát, keď som sa širokej verejnosti predstavil ako sólo spevák. Bolo to v slovenskej Superstar a odvtedy je to už naozaj 20 rokov a tiež aj 10 rokov od skladby Neľutujem a od albumu Mandolína, ktorý bol pre mňa určite prelomový. Vtedy sa niečo stalo, niečo sa zlomilo a veci začali fungovať. Všetko to, o čom som sníval, všetko to, čo som si predstavoval, že to tak môže byť, sa zrazu stalo skutočnosťou. A to si určite zaslúži oslavu. Oslavu hudby, prostredníctvom krásnych a silných skladieb. A budem veľmi rád, keď to zažijeme spolu a urobíme si ohromnú, veselú, farebnú párty. Plnú skvelej hudby, fantastických muzikantov, dobrej nálady a radosti zo života. Už teraz sa na to teším!,“ hovorí nadšene spevák.

Termíny koncertov :

  • 16. január 2025 BRATISLAVA STARS auditorium
  • 23. január 2025 KOŠICE Športová hala Stará jazdiareň

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa / Ondrej Pýcha

Mobilné aplikácie Rádia Expres