Práve hráme

07/06/2024

Hrôzostrašný príbeh muža, ktorý povýšil svoju vymyslenú kariéru nad životy svojich najbližších


Jeanom-Claude Romand je muž, ktorý väčšiu časť svojho života založil na klamstvách a podvodoch. Viac ako 20 rokov predstieral, že je uznávaným lekárom, ktorý pracuje pod záštitou OSN.

Do spleti lží sa prepadol tak hlboko, že jedinou možnosťou, ako zábraniť svojmu odhaleniu, bolo vyvraždenie celej svojej rodiny. Chladnokrvne popravil svoju ženu, dve deti, aj vlastných rodičov. Smrti unikla iba jeho milenka, ktorá sa dokázala ubrániť. Následne sa okúsil o samovraždu, ktorá mu však nevyšla. Otrasné vraždy a smutný osud rodiny Romandovcov dodnes fascinuje ľudí po celom svete. O Jean-Claudovi vznikla aj kniha a niekoľko filmov. Najväčší šok však francúzska spoločnosť zažila v roku 2019. Vo veku 65 rokov bol Jean-Claude podmienečne prepustený do opatery neďalekého benediktínskeho kláštora, kde žije dodnes.

„Keď vchádza do domu, v ktorom vyrastal, premkne ho úzkosť. Ľutuje sa a v duchu zo svojho zbabraného života obviňuje celý svet, len nie seba. Ako duch prechádza chodbou, po ktorej kedysi ako malý chlapec behal a miestnosťami, v ktorých hovoril svoje prvé klamstvá. Zavíta aj do svojej niekdajšej detskej izby a ukryje do nej otcovu pušku s namontovaným tlmičom.“

Ak sa radi bojíte s podcastom Kriminálne spisy, dajte mu svoj hlas!

Smrť v bielych plášťoch – novú sériu Kriminálnych spisov nájdete už teraz na Podmaze a vo vašich podcastových aplikáciách.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

CREDITS:
Námet a dramaturgia: Diana Kacarová
Hlas: Martin Kaprálik
Psychologička: Sylvia Dančiaková
Zvuková produkcia: Miroslav Baričič
Podcast produkcia: Simona Mičová

*Nasledujúci príbeh vychádza z verejne dostupných informácií a oficiálnych zdrojov, ktoré sú spracované do beletrizovanej podoby, a preto okrem faktických informácií, obsahuje aj tvorivé prvky dotvárajúce celkový príbeh.

Podcast Kriminálne spisy obsahuje násilné a sexuálne scény. Preto nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy.

Všetky časti podcastu Kriminálne spisy

Zdroj náhľadovej fotografie: Archív Rádio Expres

Nadácia Dobrý skutok