Práve hráme

05/06/2024

Z internetového výmyslu sa stal nebezpečný fenomén, kvôli ktorému chceli deti zabíjať


Postava Slendermana je internetovým výmyslom, ktorý v roku 2009 stvoril muž menom Erick Knudsen. Vytvoril si k nemu aj legendu a photoshopom upravil fotografie tak, aby vzniklo monštrum: vysoký, štíhly muž v čiernom obleku, ktorý unáša deti.

Ak sa radi bojíte s podcastom Nezhasínaj!, zahlasujte zaň v súťaži Podcast roka 2024! O vašu priazeň sa uchádza v kategóriách „Story“ a „Miláčik“. Viac informácií nájdete TU alebo na oficiálnych stránkach súťaže Podcast roka 2024. Ďakujeme vám!

Hoax sa rýchlo rozšíril a po čase už nik nevedel rozoznať, čo je pravda a čo lož. Stačilo, aby duševne nevyrovnané deti natrafili na túto legendu a považovali ju za realitu. Predstavovali si, že Slenderman je reálny a chce od nich obeť v podobe vraždy. Potom, ako sa niekoľko detí v Amerike a v Austrálii pokúsilo zabiť svojich spolužiakov, Erik vydal oficiálne stanovisko: „Slenderman je fikcia, internetový žartík, ktorý sa rozšíril, nič viac.“ Ale, legenda o tajomnom mužovi si ďalej žije na internete svojim vlastným životom. Dodnes jestvujú ľudia, ktorí tvrdia, že sa s ním stretli a zachytili ho na fotkách a veria, že je skutočný.

„Alica leží v posteli a píše svoj príspevok do diskusnej skupiny o Slendermanovi. Chce, aby jej ostatné decká poradili. Niektorí sa jej vysmievajú, posielajú ju na psychiatriu, iní ju ľutujú. Ale každý sa o ňu zaujíma. Niektoré deti jej radia, aby obetovala nejaké domáce zviera. Nech si vezme psa z útulku a rituálne ho v lese zabije. Možno to Slendermana uspokojí.“

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Vypočujte si epizódu Strážny Anjel z tretej série najúspešnejšieho slovenského mystery podcastu – Nezhasínaj!. Priblíži vám príbeh Alice, ktorá už pozná pravdu, aj keď zato musela zaplatiť vysokú cenu. Vie, že jediné, čo ju naozaj mátalo, bola duševná choroba.

Príbehmi hrôzy, pri ktorých neplatia zákony prírody ani ľudská logika, vás bude i naďalej sprevádzať herec Marek Majeský. Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy.

PS: Báť sa je povolené!

CREDITS:

Scenár: Juraj Búry
Námet a dramaturgia: Diana Kacarová
Hlas: Marek Majeský
Zvuková produkcia: Miroslav Baričič
Podcast produkcia: Simona Mičová
Vizuálna grafika: Nikolas Kysela

Všetky časti podcastu Nezhasínaj!

Zdroj náhľadovej fotografie: Archív Rádio Expres

Nadácia Dobrý skutok