Práve hráme

04/06/2024

Eminem dobyl internet novinkou Houdini, v ktorej spája rap a rockovú klasiku z roku 1982


Eminem, ktorý je známy svojím inovatívnym prístupom k hudbe, vydal nový song s názvom Houdini. Ten je prvým singlom z jeho nadchádzajúceho albumu The Death of Slim Shady (Coup de Grâce). Novinka obsahuje interpoláciu hitu Abracadabra od Steve Miller Band z roku 1982 a zároveň hneď na začiatku znejú známe slová „Shady´s back. Tell a friend“.

Eminem vo svojom novom videoklipe stvárňuje superhrdinu Rapboya, ktorý bojuje proti zlému Slim Shadymu. Tento komický a zároveň akčný klip obsahuje cameá od Dr. Dre, 50 Centa, Snoop Dogga a ďalších známych tvárí. Video sa rýchlo stalo populárnym na sociálnych sieťach a YouTube, pričom za štyri dni dosiahlo viac ako 31 miliónov videní.

Fanúšikovia a kritici chvália Eminema za jeho schopnosť spojiť moderný rap so starším rockovým štýlom, čím vytvoril niečo úplne nové a originálne. Tento singel nielenže otvára nový album, ale tiež signalizuje možné ukončenie kariéry Slim Shadyho, keďže Eminem naznačil, že by to mohol byť jeho posledný projekt. Všetko toto vytvára veľké očakávania na Eminemov nadchádzajúci album a jeho ďalšie kroky v hudobnej kariére​, píše sa na portáli XXL Mag.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj náhľadovej fotografie: Profimedia.cz

Nadácia Dobrý skutok