Práve hráme

03/06/2024

Milan Ondrík: Pri natáčaní filmu MIKI som si prirodzený rešpekt vytváral. Komparz mal zakázané so mnou komunikovať


Milujete inšpiratívne rozhovory, ktoré sa nekĺžu iba po povrchu? Máte radi aj nevšedné témy, ktoré vedia rozpútať spoločenskú debatu? Filip Jánošík Lehotský vám v podcaste Hľadá sa človečina priblíži rôzne príbehy. Vyspovedá aj známe osobnosti, ktoré porozprávajú neraz o osobných prehrách nad životom, o ľudskosti, o návratoch k zdravým medziľudským vzťahom, o stretnutiach so smrťou či o otázkach viery a hodnôt. Stačí byť spolu, otvorene sa rozprávať a počúvať sa – nech je ľudskosť virálna!

Rovnako ako samotná spoločenská hra čLOVEčina, aj podcast prináša množstvo zábavy a vtipných momentov, zároveň však ide do hĺbky, posúva hranice a núti poslucháčov premýšľať.

Šiestym hosťom podcastu Hľadá sa človečina je herec Milan Ondrík, ktorá berie herectvo a postavy, ktoré stvárňuje, extrémne vážne. V marci tohto roka dokončil natáčanie filmu MIKI, v ktorom stvárnil hlavnú úlohu, a to postavu Mikuláša Černáka. Natáčanie trvalo vyše roka a ikonické fúzy, ktoré vo filme uvidíme, sa mu po takej dobe krútili a svrbeli ho v nose. Aj napriek tomu, sa mu tento výzor zapáčil. „Viac ľudí v mojom okolí to tak tiež začalo nosiť. Myslím si, že po filme to bude nový módny štýl,“ povedal v rozhovore s úsmevom. Postava Mikuláša Černáka ho podľa jeho slov zmenila. Začal si to všímať aj v osobnom živote, vtedy zakročila jeho žena Zuzka.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Milana Ondríka môžete okrem filmových úloh vidieť aj v seriáloch a aj v divadle. Ako on sám povedal, prácu si zadeľuje tak, že robí len tie veci, ktoré chce. To sa odráža aj na postavách – berie len tie úlohy, ktoré by chcel stvárniť.

„Keď vyhrám kasting, tak po tej postave túžim,“ prezradil a doplnil, že každá postava je špecifická, a preto nikdy netočí viac vecí naraz. Aj napriek tomu, že momentálne sme ho mohli vidieť na televíznych obrazovkách, nezaneviera ani na divadlo. „Počas týždňa hrám priemerne 3 predstavenia. V SND sú ústretoví a umožňujú mi venovať sa aj filmom,“ prezradil.

Vypočujte si celú epizódu relácie Hľadá sa človečina, v ktorej sa dozviete odpovede aj na tieto otázky:

  • Aké to je, keď musí v hlave držať niekoľko živých postáv
  • Kedy sa cíti herecky slobodný
  • Či je vďačný divák
  • Či je niečo, pričom znecitlivel
  • Ako sa mu podarilo podpáliť si hlavu
  • Kto ho vychoval a prečo žiarlil na mladšiu sestru
  • Aké tajomstvá na seba prezradil
Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj náhľadovej fotografie: Archív Rádio Expres
Spolupráca

Mobilné aplikácie Rádia Expres