Práve hráme

24/05/2024

Matka beštia: Svojej dcére vytrhala predné zuby a kvôli peniazom z nej 20 rokov robila mentálne postihnutú


Zmenený dátum narodenia a neustále klamstvo o veku. Vymyslené symptómy rôznych chorôb, predstieraná invalidita, zavedená kŕmna hadička, cez ktorú sa choré telo dopuje liekmi, vytrhané predné zuby, aby sa čo najviac podporil obraz mentálne zaostalého dieťaťa, psychická šikana a fyzické tresty. V tejto realite prežila viac ako 20 rokov svojho života Gypsy Rose Blanchardová, ktorá sa stala obeťou svojej vlastnej matky.

Despotická matka Dee Dee Blanchardová odmietla nechať dcéru dospieť. Kontrolovala jej život na každej mysliteľnej úrovni. Neustála manipulácia a predstieranie chorôb jej dávali pocit dôležitosti. Obraz matky, ktorá sa celkom sama stará o ťažko chorú dcéru na verejnosti vyvolával súcit, ktorý plnil domáci rozpočet. Až kým sa Gypsy Rose nerozhodla nad svojim životom prevziať kontrolu a predstieranú idylku navždy ukončiť jediným možným riešením – vraždou.

Gypsy strávi pripútaná k posteli 2 mučivé týždne. Jej mama osloví rodinného právnika a s jeho pomocou prehlási Gypsy za nesvojprávnu.  Život v terore pokračuje a ak sa aj zjaví iskierka nádeje na záchranu, rýchlo zhasne. Jedného dňa sa v ich dome na základe anonymného udania objaví policajná hliadka. Dee Dee sa však ukáže ako majsterka manipulácie a policajnú hliadku presvedčí, že za udaním stojí Gypsyn otec, ktorý im chce len uškodiť. Gypsy po tejto epizóde vie, že jej nepomôže ani polícia ani úrady. Dee Dee má nad ňou neobmedzenú moc. Cíti nespravodlivosť a hnev. Ako je možné, že nik nevidí, že je normálna zdravá žena? Prečo jej nik nepomôže?

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Smrť v bielych plášťoch – novú sériu Kriminálnych spisov nájdete už teraz na Podmaze a vo vašich podcastových aplikáciách.

CREDITS:
Námet a dramaturgia: Diana Kacarová
Hlas: Martin Kaprálik
Psychologička: Sylvia Dančiaková
Zvuková produkcia: Miroslav Baričič
Podcast produkcia: Simona Mičová

*Nasledujúci príbeh vychádza z verejne dostupných informácií a oficiálnych zdrojov, ktoré sú spracované do beletrizovanej podoby, a preto okrem faktických informácií, obsahuje aj tvorivé prvky dotvárajúce celkový príbeh.

Podcast Kriminálne spisy obsahuje násilné a sexuálne scény. Preto nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy.

Všetky časti podcastu Kriminálne spisy

Zdroj náhľadovej fotografie: Archív Rádio Expres

Mobilné aplikácie Rádia Expres