Práve hráme

23/05/2024

Tri čudné spôsoby, ako si ochladiť drink


Kto si chce ochladiť drink, ten si ho dá do chladničky. Bežná vec. Ale prečo to neurobiť zložitejšie? Niekedy to potrebujete na pláži, inokedy originálne a potom zasa na poslednú chvíľu. Všetko sme vyriešili a vy si prečítajte tri nezvyčajné spôsoby, ako dostať pomocou fyziky, chémie a smädu z plechovky či pohára najviac.

Spôsob číslo 1: Uterák a slnko

Znie to zvláštne, ale funguje to. Fľašu s nápojom omotajte uterákom, oblejte vodou a dajte ju na slnko. Voda sa odparuje, odoberá z fľaše teplo a nápoj bude chladnejší. Bude fungovať aj na pláži. Za 30 minút bude tekutina chladnejšie, nebude ale ľadová.

Spôsob číslo 2: Mrazené hrozno

Tentokrát sa pripravíte pár hodín vopred. Bobuľky nemajú takmer žiadnu vlastnú chuť a môžu fungovať ako ľadové kocky. Niekoľko hodín bude hrozno v mrazničke a potom ochladí nápoj. Vyzerá to super luxusne a chutne.

Spôsob číslo 3: Soľ a ľadová voda

Nevýhodou je vysoká spotreba soli, výhodou vysoká účinnosť a rýchlosť. Ak potrebujete na poslednú chvíľu vychladiť fľašu, nalejte do väčšej nádoby studenú vodu, veľa kociek ľadu a pridajte aspoň pol kila soli. Fľaša bude bleskovo vychladená za 2-3 minúty.

Zdroj titulnej fotografie: Unsplash

Nadácia Dobrý skutok