Práve hráme

21/05/2024

Lukáš Fila: Rozplače ma refrén od Elánu i štamgast pred zrušenou krčmou


Milujete inšpiratívne rozhovory, ktoré sa nekĺžu iba po povrchu? Máte radi aj nevšedné témy, ktoré vedia rozpútať spoločenskú debatu? Filip Jánošík Lehotský vám v podcaste Hľadá sa človečina priblíži rôzne príbehy. Vyspovedá aj známe osobnosti, ktoré porozprávajú neraz o osobných prehrách nad životom, o ľudskosti, o návratoch k zdravým medziľudským vzťahom, o stretnutiach so smrťou či o otázkach viery a hodnôt. Stačí byť spolu, otvorene sa rozprávať a počúvať sa – nech je ľudskosť virálna!

Rovnako ako samotná spoločenská hra čLOVEčina, aj podcast prináša množstvo zábavy a vtipných momentov, zároveň však ide do hĺbky, posúva hranice a núti poslucháčov premýšľať.

Piatym hosťom podcastu Hľadá sa človečina je Lukáš Fila, ktorý stojí za Denníkom N, aj za kapelou Korben Dallas. V práci aj v hudbe sa mu darí, ako otcovi by si dal známku jedna mínus, no napriek tomu o sebe poctivo pochybuje. Rozplače ho refrén od Elánu aj štamgast pred zrušenou krčmou. no dokáže riadiť firmu so 150 zamestnancami a večným konfliktom s vládou. Cíti sa ako optimista a slniečkár, za hodnoty lásky a tolerancie sa bez mučenia vraj rád postaví.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Spoločne s Filipom rozvírili debatu o slobode i kritike médií. Lukáš priznal, že v rámci kapely majú jasne nastavené priority. Na prvom mieste je rodina, druhé miesto zastáva práca a „až“ na treťom je kapela. Aj napriek tomu vydávajú jeden album za druhým a koncertujú pomerne často. Filip ich dokonca považuje za jednu z najproduktívnejších kapiel na Slovensku.

Aj napriek tomu, že všetci členovia toho majú na ramenách veľa, aktivity, medzi ktoré radia aj chod kapely, stíhajú. „Stíhame to tak, že aktivity spojené s kapelou máme radi. Takže sa to navzájom nijako neblokuje. Práveže nás to udržuje v rovnováhe,“ povedal. Lukáš zároveň priznal, že koncertná zložka je pre nich veľmi dôležitá. Aj napriek tomu, že skladanie a nahrávanie piesní ich baví, koncertovanie majú veľmi radi a počas pandémie, keď sa nemohlo koncertovať, im to veľmi chýbalo.

Vypočuj si najnovší rozhovor, v ktorom sa dozvieš odpovede aj na tieto otázky:

  • Prečo sa bál, že sa Korben Dallas rozpadne
  • S akým úmyslom vznikol Denník N
  • Prečo si niektorí Poliaci myslia, že bude vojna
Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj náhľadovej fotografie: Archív Rádio Expres
Spolupráca

Mobilné aplikácie Rádia Expres