Práve hráme

20/05/2024

Zuzana Smatanová prichádza so singlom z albumu Rozprávač, predstavuje svoju Živú vodu!


Presne pol roka po predstavení predošlej piesne, prichádza Živá voda, intímna a hlboká projekcia najskrytejších Zuzaniných emócií – bolesti, obáv, ale, najmä nádeje a vďaky.

„Živá voda je venovaná tým, ktorí pri mne stáli v ťažkých chvíľach, keď som sa pred piatimi rokmi liečila z hlbokej depresie. Dodávali mi odvahu, silu a lásku, tzv. ma nosili na rukách, kým som opäť nevedela kráčať sama. Všetci v živote potrebujeme takých ľudí, nech vieme, že v tom nie sme sami a že aj vďaka nim to celé ide ľahšie. Touto pesničkou symbolicky uzatváram album Rozprávač, ktorý je pre mňa najintímnejším albumom v mojej diskografii,“ vysvetlila Zuzana Smatanová.

Živú vodu napísala a produkovala sama Zuzana a na nahrávanie si pozvala muzikantov ako Martin Valihora – bicie, Martin Gašpar – basa, Peter Kunzo – klavír. „Aranžmány sláčikov som robila spolu s Milanom Adamcom a naživo ich nahrali: Jan Pospíšil, Martin Prievalský, Peter Dvorský, Rudolf Patrnčiak, Lenka Pospíšilová, Július Szászi a Milan Adamec. O zvukový mix a dizajn sa postaral tradične Ivan Jombik,“ dodáva speváčka.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„O videoklipe som mala jasnú predstavu už od vzniku pesničky. Chcela som natáčať mimo Slovenska, chcela som mať oblečený netypický kostým a slobodne jazdiť krajinou na skateboarde. Oslovila som Jakuba Gulyása, s ktorým spolupracujem dlhodobo, a tak sme sa spolu vybrali na Madeiru,“ priblížila, akú mala predstavu o klipe.

Za štyri dni prejazdili celý ostrov a vyberali vhodné lokácie. „Absolvovala som pred natáčaním päťminútový kurz jazdenia na surfboarde, ktorý je akoby náročnejším skateboardom, a išli sme na to. Nemala som s tým žiadnu skúsenosť, preto som bola zvedavá, ktorý deň bude ten, kedy spadnem a niečo si zlomím. Nič také sa nestalo, naopak, neuveriteľne ma to bavilo. Surfboard predstavuje v klipe symboliku našej cesty životom. Niekedy to ide ľahko, niekedy ťažko, občas strácame rovnováhu, niečo ustojíme, občas z neho spadneme, ale je dôležité znova naň naskočiť, poučiť sa a pokračovať ďalej,“ opisuje Zuzana Smatanová a ďalej priblížila, že krásny farebný kabát mala od návrhárky Lenky Sršňovej a baranicu od výrobcu z Ukrajiny.

Ako obvykle, Zuzana pre svojich fanúšikov aj tento rok chystá veľa noviniek, takže sa máme opäť na čo tešiť. V najbližších dňoch uverejnia termíny nabitého koncertného leta 2024. Fanúšikovia sa môžu tešiť napríklad na špeciálny koncert pod hradom Ľubovňa, ktorý sa bude konať 3. augusta 2024. Zároveň sa môžu tešiť na tradičný koncert záveru sezóny v Stars Auditoriu v Bratislave, ktorý sa uskutoční 30. novembra.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa

Nadácia Dobrý skutok