Práve hráme

20/05/2024

Pohrebník Tomáš: Prítomnosť zosnulých občas cítim aj doma


Tomáš Stríž sa so smrťou stretáva na dennej báze. Pohrebník Tomáš je mladý muž s nezvyčajným osudom, ktorý sa musel rozhodnúť, či bude pokračovať v rodinnom biznise. Stalo sa tak po smrti starého otca, keď mal len 15 rokov.

Smútiacim rodinám on sám niekoľko rokov pomáhal pripraviť sa na poslednú rozlúčku s ich blízkou, zosnulou osobou. Vypočujte si najnovšiu, v poradí štvrtú epizódu podcastu A čo potom? a pripravte sa na pohľad do zákulisia pohrebníctva, kde sa stretáva svet živých a mŕtvych. Ponorte sa spoločne s Tomášom do jeho osobného príbehu, ktorý otvára oči pre inšpiráciu a pochopenie v tejto nesmierne dôležitej a často prehliadanej oblasti života.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Vypočujte si najnovšiu epizódu podcastu A čo potom?, v ktorej Tomáš porozprával aj o zážitkoch so zosnulými a o stretnutiach, ktoré si ani on sám neraz nevedel vysvetliť. Dozviete sa viac aj o týchto témach:

  • Aké ma človek pracujúci v pohrebníctve úvahy o živote a smrti?
  • Aké sú výzvy a ťažkosti spojené s pohrebníckym podnikaním?
  • Ako sa mení postoj spoločnosti k tomuto odvetviu?
  • Prečo pozostalým záleží na tom, aby mal ich zosnulý pekný pohreb?

Podcast vychádza každé dva týždne a nájdete ho na podmaz.sk alebo vo svojej podcastovej aplikácii. Vypočujte si štvrtú epizódu už teraz!

Zdroj náhľadovej fotografie: Archív Tomáš Stríž

Mobilné aplikácie Rádia Expres