Práve hráme

25/05/2024

Skvelá Celeste Buckingham predstavila tanečný remix jej dobre známej pesničky Drive


Celeste Buckingham je v centre pozornosti od čias svojho účinkovania v speváckej súťaži – v tom období mala iba pätnásť rokov. Dnes, s odstupom viac než jednej dekády, je vyzretou ženou, umelkyňou a pre mnohých vzorom. Záujem o jej tvorbu a autentické skladby neutícha ani po tom, ako pred časom prekvapivo zmenila adresu a na Slovensko, kde kedysi rozbehla svoju úspešnú kariéru, sa vracia sporadickejšie, než by si zrejme jej fanúšikovia želali.

Aj pre nich má však Celeste dobrú správu. Okrem remixu skladby Drive, ktorá pochádza z albumu Life a nesie v sebe rukopis jej dvorného spolupracovníka a producenta Matěja Vávru, sa bude značná časť speváčkinho hudobného leta odohrávať na Slovensku.

„Veľmi sa teším z kreatívneho obdobia, ktoré prežívam, veď jeho výsledkom je hneď niekoľko nových piesní, vrátane aktuálneho remixu Drive. Pri tvorbe videoklipu k nemu som si navyše splnila všetky doposiaľ nenaplnené sci-fi vízie,“ teší sa Celeste a dodáva: „Moji priaznivci ma dobre poznajú a vedia, že každou novou pesničkou a videoklipom sa snažím posúvať vpred, prekvapiť, priniesť čosi nové,“ dodáva.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Cieľ piesne je jasný: Preč z toxického vzťahu

Novinku Celeste opisuje ako modernejšiu a tanečnú skladbu, zaujímavo mixnutú elektronickou hudbou. „Dominuje v nej myšlienka, že tak, ako do vzťahu idú dvaja ľudia, tak by sa v tej istej miere mali oň aj starať. Mnohokrát som sa vo svojom okolí stretla s názorom, že žena je tá hysterická, tá viac vinná za rozchod a hnevá ma to. Piesňou chcem vyslať mužom signál, že my ženy síce nie sme dokonalé a robíme chyby, ale vy tiež,“ priblížila.

„Touto cestou chcem poďakovať kolegom z Ruka hore, pretože iba vďaka nim som natrafila na skvelého producenta a DJ-a s umeleckým menom Ruhde. Oni nás prepojili a tento talentovaný chalan dal skladbu do podoby, v akej ju môžete počuť a s ktorou som maximálne stotožnená,“ teší sa Celeste z nedávnej spolupráce.

Videoklipom si splnila sen

O podobe videoklipu mala Celeste vopred jasnú predstavu. Chcela do neho zakomponovať množstvo ikonických momentov z jej obľúbených sci-fi filmov a seriálov, čo sa aj podarilo. Za všetky spomeňme thriller Tron, ktorý je zároveň jednou z hlavných vizuálnych inšpirácií spomínaného videoklipu. Ďalšou motivujúcou snímkou je Squid Game a nemožno zabudnúť ani na legendárny Matrix.

„Veľká vďaka patrí režisérovi Pierrovi Lexisovi, ktorý do videoklipu pridal všetky podstatné prvky, obrazy, lokácie – do detailov korešpondujúce s mojimi predstavami. Nenahraditeľnou súčasťou celého tvorivého procesu bol Tomáš Tomšík, ktorému vďačím za veľa, nielen za výslednú podobu klipu,“ vysvetľuje.

Čaká ju koncertné leto. Tu všade ju môžeš vidieť naživo

Ako to už býva u Celeste Buckingham zvykom, aj tento rok strávi hneď niekoľko týždňov na Slovensku, aby odprezentovala nielen hudobné novinky, vrátane jej dlho očakávaného iránskeho singla, no v rámci letných koncertov sa opakovane spojí so svojou domovskou formáciou King Shaolin.

Na ich adresu nešetrí chválou: „Som na nich hrdá a celkovo vďačná, že som pri práci mohla spoznať aj takýchto nesmierne šikovných a nadaných ľudí, ktorí sa neboja tvrdej driny, makajú, makajú a makajú. Nesmierne ma, ako umelkyňu, obohacujú a vystupovanie po ich boku je pre mňa vždy obrovským zážitkom“.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa

Nadácia Dobrý skutok