Práve hráme

07/05/2024

Spoznaj nový slovenský talent na hudobnej scéne. Emma Llure predstavila singel Maps


Slovenská speváčka Emma Llure vydáva nový, éterický singel Maps, ktorým si po debutovom EP Perspective z roku 2022 opäť nachádza cestu do sveta hudby. Emotívna skladba si poslucháča podmaní svojou jemnosťou a ženskosťou.

„Napísaniu piesne väčšinou predchádza melódia alebo text. S Maps to bolo úplne inak – najprv prišiel pocit, ktorý som musela zhmotniť. Bol mojim kompasom nielen počas písania a produkcie piesne, ale aj pri kreslení storyboardov k videoklipu a vyberaní outfitov,“ opisuje proces tvorby Emma. „Často som sa sama seba pýtala, ako najlepšie zachytím, čo cítim. Chcela som, aby bolo lásku cítiť vo všetkom, čo k tejto skladbe patrí. Tak sa z Maps stala moja úplná kreatívna srdcovka,“ dopĺňa.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Na skladbe Emma spolupracovala s producentom Robertom Bruckym Bruckmayerom, ktorý sa prioritne venuje filmovej hudbe. Bohatý inštrumentálny základ dopĺňajú sláčikové nástroje, pod ktoré sa podpísali Rút Pajorková a David Števár. Tí sa v minulosti postavili na pódium ako súčasť orchestra Cigánskych diablov. Skladba bola nahratá v štúdiu Randal Group Production pod záštitou producenta Ľubomíra Mazáka.

K singlu Maps vyšiel aj videoklip, ktorého réžia je prácou mladej interpretky. Cieľom Emmy Llure bolo vo vizuáloch zachytiť čaro a jemnosť, ktoré sprevádzajú prvotný pocit zaľúbenia. Hrejivú atmosféru piesne dotvára ilúzia východu slnka, ktorá presvetľuje jednotlivé scény. Videoklip sa natáčal v priestoroch kaštieľa Esterházy v Galante. O kameru a vizuálne efekty sa postural Pierre Lexis. Klip je súčasťou projektu Overlooked, ktorý spája začínajúce talenty zo Slovenskej hudobnej scény.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa

Nadácia Dobrý skutok