Práve hráme

05/05/2024

Roxette idú na turné. Per Gessle už nebude sám… Toto je nová speváčka


Marie Fredriksson je nenahraditeľná, tým musíme začať. To sa nedá spochybniť. Je tu ale ešte jeden pohľad na návrat kapely, a to je 30 rokov tvrdej roboty jej parťáka. Per Gessle dlhé roky písal, tvoril, spieval, hral. Bola by škoda prísť o hudbu, na ktorej pracoval celý život a na ktorej vyrastali generácie.

Keď Marie odišla pred piatimi rokmi do hudobného neba, Roxette skončili. Teraz Per oznámil na sociálnych sieťach, že v roku 2025 pripravuje turné a ženské party bude spievať Lena Philipsson. Tá je známa najmä doma vo Švédsku. Pred pár rokmi vystúpila na Eurovízii a vyslúžila si doma kritiku za svoj tanec s mikrofónom.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Roxette odohrali svoje posledné živé vystúpenie v Kapskom Meste v roku 2016 a tam začnú novú etapu 26. februára 2025. V marci nasleduje rozsiahle austrálske turné, európske termíny zatiaľ nie sú.

„Je to všetko o mojich piesňach pre Roxette, o tomto obrovskom balíku hudby a textov, ktoré píšem už viac ako tri desaťročia. Nezakladám nové duo. Marie bude vždy nenahraditeľná. Som však skutočne šťastný, že som v Lene Philipssonovej našiel skvelý hlas a skvelú interpretku,“ vysvetľuje Gessle. Pozrite si, koho si vybral za svoju novú partnerku…

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj titulnej fotografie: Instagram

Mobilné aplikácie Rádia Expres