Práve hráme

03/05/2024

Prežila som vlastnú dcéru. Jej smrť však bola vyslobodením


Ako hovoriť s rodičmi o ich poslednej vôli? Čo urobiť pre človeka, ktorý prišiel o svojho blízkeho? Ako sa o tejto téme rozprávať s deťmi? S odchodom z tohto sveta sa spája oveľa viac, ako sme si počas života ochotní pripustiť. A moderátorka Viky Havránek mala už od detstva k smrti bližšie, ako väčšina jej rovesníkov. Nakoniec, ako sama povedala, tak to býva, ak ste vnučkou hrobára.

V tretej epizóde podcastu A čo potom? sa Viky rozpráva s Mariannou, ktorá sa stala dvojnásobnou mamičkou. Jej život bol naplnený radosťou až do momentu, kedy jej druhorodená, iba trojmesačná dcéra Mia po prvý raz dostala epileptický záchvat. Prvý rok rodina strávila prevažne v nemocnici a hoci jej lekári od začiatku epileptické záchvaty potvrdili, nešlo o diagnózu, ale o dôsledok choroby, ktorú lekári za necelých 9 rokov Miinho života neodhalili.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Marianna sa tak stala mamou, ktorá prežila svoje vlastné dieťa. V tejto epizóde sa rozhodla nahlas povedať svoj životný príbeh, a to najmä pre tých, ktorí sa ocitli v podobnej situácií a majú pocit, že život už nedáva zmysel.

V najnovšej epizóde sa dozviete:

  • Ako veľmi zmení choroba dieťaťa rodinný život
  • Ako to vnímal jej starší syn
  • Čo to znamená, ak sa o dieťa musíte starať 24/7
  • Čo všetko by pomohlo rodičom v tejto situácii
  • Aké ťažké bolo rozhodnutie, dať Miu do paliatívnej starostlivosti
  • Prečo smrť svojej dcéry začala Marianna vnímať ako vyslobodenie

Zdroj náhľadovej fotografie: Adobe Stock

Mobilné aplikácie Rádia Expres