Práve hráme

27/05/2024

Hokejový šampionát s Marekom Matušicom


Sledujte spolu s Marekom Matušicom každý krok slovenských hokejistov na Majstrovstvách sveta.

Najnovšie informácie z ľadovej plochy aj zo šatne! Rozhovory s hráčmi, pohľady do zákulisia, výsledky aj zaujímavosti! Exkluzívne na Exprese!

Česi sú majstri! Pripravili krásny šampionát, a aj si ho sami vyhrali. Marek zažil pražské oslavy na vlastnej koži a vyspovedal fanúšikov čerstvo po ukončení zápasu.

Sme na siedmom mieste. Naše najlepšie momenty boli proti USA, najhoršie proti Švédom, ale do štvrťfinále sa nepostupuje každý rok. Marek Matušica nám priniesol krátky prehľad a rozhovor s naším brankárom Samom Hlavajom.

Aké rituály majú naši hokejisti a kto z nich je najviac uhladený? Marek sa hlási z Prahy, kde vyspovedal nášho obrancu Petra Čerešňáka!

Dnes Mačo naposledy z Ostravy, od zajtra už Praha! Marek prináša aj bližšie informácie o zranení ramena Martina Pospíšila a ďalšom programe našich hokejistov.

Lotyšský brankár počas zápasu s našimi zhodil 7 kilogramov a skončil v nemocnici na infúziách. Teploty v ostravskej aréne spôsobujú hokejistom problémy, viac vie náš Marek Matušica.

Vyťahujeme postupové kalkulačky! Zápas s Lotyšmi spôsobil približne tak 5 miliónov hokejových infarktov. Náš Marek nám závidel, že sme mali možnosť zápas v televízii vypnúť, jemu na štadióne to nešlo. Viac o teple v Ostravar Aréne Marek Matušica.

Debata s Marekom Matušicom, našou spojkou v Ostrave, sa tentokrát točila okolo cien – za pivo i za suveníry. Marek zároveň prezradil, ktorému tímu fandí, ak majú naši práve voľný deň a čo sa od slovenskej repre očakáva v dnešnom zápase s Francúzskom.

Vieme, čo hrá našim v kabíne! Na Spotify nájdete kompletný playlist „dídžeja“ Mária Grmana, volá sa KABINA REPRE a my vám prinášame aj krátku ukážku. Mário má prehľad o hudbe a preferenciách svojich kolegov, takže vie čo, kedy a komu zahrať. Viac už prezradil nášmu Marekovi…

Puk, ktorý letí do hľadiska, sa musí vrátiť – je to preto, že má čip. Dozviete sa tiež, ako budú tráviť nasledujúce voľné dni naši hokejisti a Mačo prináša tipy aj pre fanúšikov, ktorí sú v Ostrave.

Už vieme, ako sa povie „banícky Mr. Bean“ po ostravsky! Dnes večer hráme v Ostrave s Poliakmi a preto sme si dali krátke jazykovedné okienko na tému šťavnatých slovíčok.

V Ostrave to bol fantastický večer v zápase dvoch trénerov s rovnakým účesom. Zdolali sme Američanov a aj keď Marek nevidel rozhodujúci gól, Viky Havránek mu hneď vysvetlila ako to bolo. Marek nám priniesol rozhovor s našim najlepším hráčom zápasu, brankárom Samuelom Hlavajom.

Už vieme, prečo nám nevyšiel zápas s Nemcami – môže za to požiarny poplach, ktorý sa spustil počas rozkorčuľovania! Nejaká pani chcela zažať a dopadlo to takto. Aj to sú naše dohady. Viac faktov ale prináša náš Marek Matušica priamo z Ostravar Arény.

Marek Matušica si užíva, že nemusí vstávať o pol piatej… a užíva si aj to, že vám môže odteraz prinášať z prvej ruky informácie o MS. Marek aj o tom, čo treba vedieť ak ideme do Ostravy a ako vidí prvý zápas s Nemcami:

Zápas s Nemeckom mal veľmi zvláštnu príchuť – okrem prehry aj pre asi najkontroverznejší moment zápasu – trénerskej výzve po prvom góle Nemecka. Marek Matušica sa na naň pozrel očami hráčov, trénerov, fanúšikov i rozhodcov:

Viete, čo v športovom žargóne znamená „poslať niekoho na párky“? Marek Matušica nám to vysvetlil a pridal aj zákulisné informácie z Ostravy, kde sa okrem hokeja hral aj futbal, takže mesto a podniky praskali vo švíkoch:

Puk, ktorý letí do hľadiska, sa musí vrátiť – je to preto, že má čip. Dozviete sa tiež, ako budú tráviť nasledujúce voľné dni naši hokejisti a Mačo prináša tipy aj pre fanúšikov, ktorí sú v Ostrave.

Zápasy Slovenska:

  • 15.5. streda o 20:20, Slovensko – Poľsko
  • 18.5. sobota o 20:20, Slovensko – Francúzsko
  • 19.5. nedeľa o 20:20, Slovensko – Lotyšsko
  • 21.5. utorok o 20:20, Slovensko – Švédsko
Nadácia Dobrý skutok