Práve hráme

28/04/2024

Skupina INEKAFE si v novej skladbe kladie Otázku za milión a predstavuje nového gitaristu!


Skupina INEKAFE si pre fanúšikov pripravila niekoľko prekvapení! Bratislavská kapela má novú skladbu Otázka za milión a k nej videoklip, ktorý je najdlhšie vznikajúcim klipom v histórii kapely! V novom klipe INEKAFE predstavili nového gitaristu Tadeáša Laššáka!

Autorom hudby aj textu k novine je líder kapely Vratko Rohoň. INEKAFE skladbu nahrávali v bratislavskom štúdiu LVGNC u Mareka Rakovického, kde je pre nich skvelá atmosféra, zvuk aj prístup.

„Pieseň som napísal počas minulého roka. Je to trochu iná skladba ako je naša klasika. Baví nás rozširovať si zabehnuté mantinely poppunku. Robia to všetky kapely tejto scény a nás to určite baví tiež robiť si niektoré takéto odskoky. Skladba je posadenejšieho tempa a v slohe je spev, možno viac rap ako klasika. Otázka za milión sa prakticky týka každého, kto sa v živote rozišiel. Na začiatku vzťahu to vyzerá vždy inak a potom, keď je koniec, tak sa každý pýta – prečo sa to stalo? A to je tá otázka za milión,“ vysvetľuje autor piesne Vratko Rohoň.

Klip k novinke majú na konte Tomáš a Lukáš Ferencovci, ktorí s INEKAFE spolupracovali aj na klipe Severní vítr. V klipe účinkuje klasická zostava kapely  líder Vratko Rohoň, bubeník Dodo Praženec a basgitarista Vlado Bis. Novinka však prináša aj prekvapenie v podobe nového gitaristu kapely!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„V klipe účinkuje Tadeáš Laššák, ktorý s nami hrá už vyše roka. Najprv bol technikom, potom príležitostným gitaristom do určitých skladieb a neskôr permanentným hosťom. Je to fajn chalan, tak sme ho tento rok prijali za člena. Nový klip je vlastne  jeho inaugurácia,“ prezradil Vratko.

Novinka INEKAFE je najdlhšie vznikajúcim klipom v histórii kapely! A opäť v ňom účinkuje veterán!

„Vonkajšie lokácie sme nakrúcali ešte minulý rok v lete, vnútorné tento rok. Klip sme nakrúcali najdlhšie zo všetkých našich klipov. V klipe hrá malú rolu opäť auto, A už je to tak, naša kapela bude asi vždy už špecifická v súvislosti a autami. Prvé roky, keď sme vznikli, sme jazdili na Volge, čo je v podstate americké auto upravené na európske pomery, vyrobené kedysi v ZSSR. Dnes nás na koncerty vozí Chevrolet Express, čo je dnes asi najamerickejšia a najsilnejšia dodávka, aká existuje. Ma 6-litrový motor V8 a na jednu šupu vezme celú kapelu aj s prívesom plným aparatúry. V klipe nám hrá tiež amerika, je to ale veterán, Buick LeSabre kabrio z roku 1975. Vtedy som mal jeden rok,“ s úsmevom hovorí Vratko Rohoň.

To však nie je jediná novinka. INEKAFE teraz križujú Slovensko s aktuálnym turné SLÍŽE & KAFE Po 100 rokoch Tour 2024. „Turné je výborné, po dlhých rokoch naozajstná celoslovenská rocková udalosť. Haly sú vypredané, posledné vstupenky zostávajú ešte v Banskej Bystrici, kde hráme 10. mája. Práve v Banskej Bystrici, na poslednom koncerte turné so Slížami po prvýkrát odohráme aj pieseň Otázka za milión,“ teší sa Vratko Rohoň.

INEKAFE vydali od svojho vzniku v roku 1995 15 hudobných nosičov – 7 radových albumov, v prvopočiatkoch ešte dva demo albumy, ktoré neskôr vyšli ako jeden oficiálny album, dva výberové best of albumy, jeden cover album, jedno DVD a jedno DVD/CD –  v státisícových nákladoch. Do éteru vypustili takmer 40 úspešných singlov, ktoré si spievajú už dve generácie fanúšikov.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa 

Mobilné aplikácie Rádia Expres