Práve hráme

26/04/2024

Monštrum v bielom plášti! Anjel smrti mal tvár zdravotnej sestry z novorodeneckého oddelenia


V boji o záchranu ľudského života je rozhodujúcou každá sekunda. Ale nie všetci, ktorí stoja na tej správnej strane a nosia biely plášť sú hrdinami.

10. októbra 2022 sa v Manchestri uskutočnil súd, ktorý sledovali novinári z tých najväčších médií Veľkej Británie aj celého sveta. V lavici pre obžalovaných sedela na pohľad krehká, 32-ročná blondína Lucy. Veľká časť verejnosti bola na jej strane – nikto nechcel uveriť tomu, že zdravotná sestra z novorodeneckého oddelenia by bola schopná zverstiev, ktoré sa jej pripisovali. Avšak obvinenia, ktorým čelila, sa potvrdili a ona sa navždy zapísala do dejín kriminalistiky, ako jedna z najhorších sériových vrahýň Anglicka.

„Lucy stojí pri hlavičke chlapca a vytrvalo pokračuje v dýchaní z úst do úst. Zatiaľ čo celý tím dúfa, ona tŕpne, či to drobné srdce a pľúca predsa len nenaskočia. Čas sa vlečie, každá sekunda trvá celú večnosť. Prejde desať, dvadsať a napokon dlhých tridsať minút. Lekárke napokon nezostáva nič iné, len beznádejnú resuscitáciu ukončiť. O deviatej hodine a tridsiatej minúte malý Timmy zomiera. Na tomto svete bol len jeden jediný deň.“

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Nasledujúci príbeh vychádza z verejne dostupných informácií a oficiálnych zdrojov, ktoré sú spracované do beletrizovanej podoby, a preto okrem faktických informácií obsahuje aj tvorivé prvky dotvárajúce celkový príbeh.

CREDITS:
Námet a dramaturgia: Diana Kacarová
Hlas: Martin Kaprálik
Psychologička: Sylvia Dančiaková
Zvuková produkcia: Miroslav Baričič
Podcast produkcia: Simona Mičová

Podcast Kriminálne spisy obsahuje násilné a sexuálne scény. Preto nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy.

Všetky časti podcastu Kriminálne spisy

Zdroj náhľadovej fotografie: Archív Rádio Expres

Nadácia Dobrý skutok