Práve hráme

23/04/2024

Kamera zachytila vlčicu, ktorá nosila do nory zvláštne predmety


Vlky. Zvieratá, ktoré vzbudzujú rešpekt, strach, ale aj zvedavosť. Čo všetko o nich nevieme? Plaché a tajomné zvieratá majú stále neprebádané zvyky. Nezvyčajné správanie jednej zo samíc zachytili fotopasce. Ukazuje sa, že vlčice sú oveľa starostlivejšie matky, ako si prírodovedci mysleli.

Odborníci, ktorí sledovali správanie mamy vlčice zistili, že je nesmierne vynaliezavá, múdra a kreatívna. Samica na videu prináša do nory zvláštne predmety. Najskôr priniesla mláďatám kosti, parohy, konáre a potom dokonca aj kôru stromov. Robila to pravidelne. Aj v noci, aj cez deň. Ale prečo?

Vlčice majú rovnaké starosti ako všetky mamy

Aj vlčie šteniatka totiž potrebujú hračky. Navyše niektoré problémy, s ktorými sa malé vĺčatá stretávajú, pozná každý rodič. Malým totiž išli zuby!  Rôzne hryzadlá sa mamine vlčici z Yellowstonu hodili a preto svojim deťom pravidelne nosila predmety, ktoré sa dali použiť na masírovanie ďasien. Navyše vďaka pravidelne dodávaným hračkám sa malí vlci môžu venovať umeniu lovu už od prvých chvíľ svojho života… Pozrite si video, ktoré výskumníci pridali na svoj Facebook.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj titulnej fotografie: Facebook

Nadácia Dobrý skutok