Práve hráme

23/04/2024

Taylor Swift dosiahla obrovský úspech a pokorila tak aj Beyoncé. Jej nový album mal za 24 hodín 300 miliónov prehratí


Neprekonateľná Taylor Swift svojou tvorbou opäť láme rekordy. V piatok 19. apríla vydala nový album The Tortured Poets. V priebehu prvých 24 hodín dosiahol album na Spotify neuveriteľné číslo prehratí, a to 300 miliónov! Týmto úspechom sa jej podarilo prekonať Beyoncé, ktorá doteraz držala rekord 300 miliónov prehratí za týždeň s jej aktuálnym albumom Cowboy Carter.

Hneď druhým úspechom Taylor Swift je aj najstreamovanejšia skladba, ktorou sa stala pieseň Fortnight. Na nej spolupracovala s raperom Post Malone, ktorý sa k práci so speváčkou vyjadril: „Je to raz za život, že niekto ako Taylor Swift prichádza na tento svet. Tvoje srdce a tvoja myseľ ma nadchýnajú a som poctený, že si ma požiadala, aby som ti pomohol na tvojej ceste.“

K pesničke vznikol aj videoklip, ktorého pozadie vysvetlila slovami: „Keď som písala videoklip Fortnight, chcela som vám ukázať svety, ktoré som videla vo svojej hlave a ktoré slúžili ako pozadie pri tvorbe tejto hudby. V podstate všetko, čo je v ňom, je metaforou alebo odkazom na jeden alebo druhý koniec albumu. Pre mňa sa toto video ukázalo ako dokonalá vizuálna reprezentácia tohto záznamu a príbehov, ktoré v ňom rozprávam.“ Okrem rapera Post Malone sa na albume objavili ďalší talentovaný umelci ako Florence + The Machine, Jack Antonoff a Aaron Dessner.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj náhľadovej fotografii: Profimedia.cz

Mobilné aplikácie Rádia Expres