Práve hráme

03/04/2024

Bol raz jeden život. Jeden z najlepších seriálov nášho detstva


Táto veta pravdivá je, život skrýva rôzne taje… Spomínate si?

V detstve sme sa vďaka tejto zvučke vyberali na výlet za poznaním ľudského tela. Bol raz jeden život sme pozerali so zatajeným dychom a veľmi radi. V tomto seriáli sme sa dozvedeli, ako fungujú bunky, srdce, mozog a všetky ďalšie telesné orgány. Makrofágy, obličky, neuróny, krvinky a ďalšie kúsky skladačky nám ukazovali ľudské telo. Seriál nám to všetko sprístupnil zrozumiteľným a reálnym spôsobom.

Nie je to iba seriál

Bol raz jeden život je francúzsky animovaný televízny seriál, ktorý vznikol v roku 1987. Celkovo mal 26 častí, pričom každá trvala 26 minút. Sledovali sme fascinujúce témy ako Planéta buniek, Krv, Vojna s toxínmi, Kolobeh života. Na základe tohto seriálu vznikla aj rovnomenná stolná hra, ktorá obsahuje viac ako 2 500 vedomostných otázok. V nej sa životne dôležité orgány stávajú bojiskom, ktoré je nutné obrániť pred nájazdom nepriateľských vírusov a baktérií.

Bol raz jeden…

Okrem pôvodného seriálu existujú aj ďalšie jeho variácie, ako napríklad Bol raz jeden človek, Bol raz jeden vesmír, Bol raz jeden vynálezca, Bol raz jeden objaviteľ, a Bola raz jedna planéta. Hoci niektoré z týchto sérií boli vysielané aj u nás, nič malých divákov už nezaujalo tak, ako ten pôvodný a prvý seriál. Dodnes ho s radosťou púšťajú rodičia svojim deťom, aby ich zasvätili do tajov ľudského tela.

Pozrite si s nami jednu z častí, v ktorých hrá hlavnú úlohu naša krv…

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj titulnej fotografie: Youtube

Nadácia Dobrý skutok