Práve hráme

03/04/2024

Finalistka poslednej SuperStar, Elizabeth Kopecká, predstavila prvý singel v rodnom jazyku


Presvedčivý prejav, mimoriadne zaujímavá farba hlasu a podmanivá charizma Elizabeth Kopeckej učarovali divákom počas poslednej série Česko Slovenskej SuperStar, vďaka čomu sa speváčka prebojovala až do finále. Odvtedy svojím talentom okúzlila mnohých i naživo.

Na svojich štúdiových nahrávkach figuruje nielen ako speváčka, ale tiež ako autorka. Po vlaňajších singloch Summer Boyfriend a Good Times aktuálne prináša veľmi osobnú pieseň Plán B, ktorá je jej prvým singlom naspievaným v češtine.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Veľmi mi záleží na textoch, a to predovšetkým pokiaľ ide o česky spievané piesne. Keď som sa rozhodla, že začnem tvoriť tiež v češtine, bolo pre mňa ťažiskové nájsť k sebe šikovného partnera, ktorý mi pomôže utriediť myšlienky a dať im správnu formu. V angličtine sa mi skladá ľahšie, s češtinou sa stále učím pracovať. Na odporučenie mojej učiteľky spevu Pavly Fendrichovej som kontaktovala Šárku Krejčí. Každú vetu v texte sme potom spoločne dôkladne preberali, aby presne vystihovala môj príbeh a to, čo chcem piesňou povedať,“ vysvetľuje Elizabeth.

„Z počiatočného strachu z češtiny neostala ani pamiatka, z textu som naozaj nadšená. Je veľmi osobný a zdieľa to, ako som sa cítila a čo som prežila – čo bolo mojím cieľom. Som zvedavá, koľko ľudí sa v texte nájde… Vlastne sa teraz skôr bojím, či nie je moja spoveď až príliš osobná, ale ak piesňou pomôžem uľaviť aspoň jednému sklamanému človeku, neľutujem. Skoro každý si totiž prechádzame podobnou skúsenosťou,“ dodáva.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: YouTube

Mobilné aplikácie Rádia Expres