Práve hráme

19/03/2024

Dieťa bolo samé doma, keď mu do izby vošiel leopard. Reakcia prekvapila mnohých dospelých


Dravé zvieratá sú fascinujúce, silné a mnohé aj prefíkané. Naučili sa žiť v blízkosti ľudí často preto, že tam hľadajú potravu. Tomuto leopardovi sa podarilo dostať až do miestnosti, v ktorej sa na mobile hrá 12-ročný chlapec. To, čo sa stalo o pár sekúnd neskôr, si musíte pozrieť. Šanca na blízke stretnutie s leopardom vo voľnej prírode v Európe sa blíži k nule. Obyvatelia južnej a juhovýchodnej Ázie, najmä Indie, sú na tom úplne inak.

V priebehu rokov sa leopardy škvrnité prispôsobili životu v prostredí obývanom ľuďmi a teraz ich možno často nájsť vo veľkých mestských centrách. Medzi panelákmi sa stretáva človek a divoká zver.

Jedno z nebezpečných stretnutí s leopardom zaznamenala pred pár dňami bezpečnostná kamera. Video zachytilo 12-ročného chlapca z Maháráštry v Indii, ktorý sa hrá na mobile. Dravé zviera vošlo do miestnosti a bolo od chlapca vzdialené menej ako meter. Ten mal len pár sekúnd na to, aby sa rozhodol, čo má urobiť zoči-voči nebezpečenstvu… Chlapec využil, že si ho zviera nevšimlo. Okamžite vypol hru a odišiel z miestnosti, pričom za sebou opatrne zavrel dvere. Napriek hrôze, ktorú cítil, nevydal ani najmenší zvuk. Jeho správanie prekvapilo aj mnohých dospelých, pozrite si video…

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj titulnej fotografie: Twitter/X

Zdroj ilustračnej fotografie: Unsplash

Mobilné aplikácie Rádia Expres