Práve hráme

15/03/2024

Mýtická bytosť nezabíja len zvieratá, za obete si vyberá aj ľudí


Hlava a uši ako netopier, zuby vystrčené von, tenké ako ihly. Koža na tele je hrubá a celá šupinatá. Chvost je hladký a dlhý. Šúcha sa po zemi potichu, ako jašterica. Oči má červené, ako uhlíky a vie nimi uhranúť. Indiánski šamani ju vraj vedeli skrotiť.

Takto viacerí opisujú novodobého mýtického tvora, ktorého existenciu sme po prvýkrát zaznamenali po roku 1995. Príšera mala vtedy zaútočiť na zver v Portoriku. Odvtedy boli hlásené pozorovania a svedectvá z rôznych kútov latinskej Ameriky, USA, Ruska či Filipín. Spôsob usmrtenia obetí – vysatie krvi.

„Závan starej krvi silnie, počuť aj zvláštny šuchot, prerušovaný, ale dosť zreteľný. Do Bena zrazu vojde nečakaná sila. Má ešte jednu možnosť. Musí netvora odlákať ďalej od mamy. Ak ju nechá len tak ležať, vie čo sa stane. Nájdu ju ráno, vysatú z krvi, nevládnu a ohlodanú. Nesmie dovoliť, aby sa jej niečo stalo. Vykročí smerom k lúkam a po celý čas sa obzerá, čaká, že sa démon vynorí za ním“.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Vypočujte si epizódu Čupakabra z tretej série najúspešnejšieho slovenského mystery podcastu – Nezhasínaj!. Priblíži vám príbeh Bena, ktorý sa s mýtickou bytosťou stretol už ako 13-ročný chlapec a už nikdy po nej neprestal pátrať.

Príbehmi hrôzy, pri ktorých neplatia zákony prírody ani ľudská logika, vás bude i naďalej sprevádzať herec Marek Majeský. Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy.

PS: Báť sa je povolené!

  • CREDITS:
    Scenár: Veronika Kolejáková
  • Námet a dramaturgia: Diana Kacarová
  • Hlas: Marek Majeský
  • Zvuková produkcia: Miroslav Baričič
  • Podcast produkcia: Simona Mičová
  • Vizuálna grafika: Nikolas Kysela
Všetky časti podcastu Nezhasínaj!

Zdroj náhľadovej fotografie: Archív Rádio Expres

Nadácia Dobrý skutok