Práve hráme

07/03/2024

Miluj sama seba. Je to tvoja najdôležitejšia povinnosť


Aká je naša najväčšia úloha v živote? Odpoveď môže byť aj takáto: Život je jedinečný dar a kto ho neprežije v láske a radosti, naplno a šťastne, ten ním plytvá a stráca každú minútu. Všetky máme svoje pravidlá aj povinnosti, väčšinou sa nám darí ich dodržiavať, a aj tak sme často samé na seba zlé. Nepochválime sa, neusmejeme, nevidíme svoju hodnotu. Stačilo. Máme svoj deň v roku v kalendári. Ale celý život na to, aby sme boli šťastné.

Je vám zle? Ste smutné, niečo sa nepodarilo? Prijmite svoju bolesť. Ale aj fakt, že nebude trvať večne

Ak ste si otvorili tento článok, znamená to, že ste sa rozhodli niečo zmeniť a urobiť si v živote miesto na radosť. Každý jeden človek si v sebe nesie stopy pekných aj zlých vecí, ktoré sa mu prihodili. Máme v sebe stopy po láskach aj rozchodoch, stratách aj nálezoch a to nás všetko dostalo tam, kde dnes sme. Aj tá najväčšia bolesť sa raz skončí a ostane po nej stopa z minulosti. To je kľúč. Že je to minulosť a my sa musíme nadýchnuť a pohnúť sa vpred.

Ste najdôležitejšia osoba vo vesmíre

V momente, keď nám niekto ublíži, je to rana. Najmä, ak to urobí milovaný človek, ktorému sme verili a vkladali mu život do rúk. Ale čo ak práve to bola chyba? Žiť svoj život pre niekoho druhého je málo, navyše je to často cesta do pekla. Vy ste svoj stred vesmíru, vy si zaslúžite rannú kávu bez stresu, víkend v horúcej vode, dovolenku. Nedarí sa vám to zažiť? Prinúťte sa! Je vaša povinnosť urobiť si život pekným!

Opýtajte sa sama seba, čo vás robí šťastnou

Naša babka celý život jedávala prsia z pečeného kuraťa. Mysleli sme si, že ich miluje a tak sme jej ich servírovali, aj keď prišla nedávno na návštevu. Vysvitlo, že ich nenávidí, ale dedo mal rád stehná. Namiesto toho, aby si jedno vzala, dojedala to, čo on nechcel. Mnohé z nás nevedia, čo chcú naozaj a vezmú to, čo ostane. Chcete ísť do kina? Povedzte to sama sebe a zariaďte sa tak, aby ste šli do kina. Rodina to buď pochopí, alebo si zvykne…

Možno to bude drina

Mať sa rada nie je žiadna automatická vec. Vo svete, kde na nás kričia upravené fotky a dokonalé životy zo sietí musíme na sebaláske tvrdo pracovať. Je to ale dôležitejšia úloha ako upiecť koláč a urobiť radosť druhým. Opakujme si to každý deň. A viete ešte čo, ženy? Chváľme sa navzájom jedna druhú a pôjde nám to celé ľahšie.

Zdroj titulnej fotografie: Unsplash

Mobilné aplikácie Rádia Expres