Práve hráme

01/03/2024

Vyzval diabla, aby si namiesto malého chlapca zobral jeho. Skončilo to otrasnou vraždou


V americkom folklóre sa pravidelne stretávame s motívom diabla. Berie na seba rôzne podoby a manipuluje ľuďmi, aby si získal ich duše a rozpútal nekončiaci chaos.

Takýto osud postihol aj rodinu Debbie Glatzel, keď jej iba 11-ročného brata Davida v 80-tych rokoch minulého storočia posadol neznámy démon. Do procesu exorcizmu sa vtedy zapojili aj vyšetrovatelia paranormálnych javov, manželia Warrenovci. Démonológ Ed a médium Lorrein mali v tomto období za sebou už niekoľko stretnutí s duchmi a démonmi a boli mediálne známi takmer vo všetkých štátoch USA.

V tomto prípade ale manželský pár neuspel. Démon telo chlapca opustil až na výzvu Arneho Johnsona – snúbenca Debbie, ktorý sa tak nechtiac neznámemu diablovi upísal. Jeho dušu mal satanáš posadnúť natoľko, až sa Arnie neskôr stal chladnokrvným vrahom. Jeho príbeh sa počas vyšetrovania stal tak medializovaným, že bol inšpiráciou pre viaceré filmy, medzi nimi aj jeden zo série V zajatí démonov.

Arne sa nahne sa k démonovi, ktorý je v detskom tele a začne na neho revať. „Nechaj Davida na pokoji, vyjdi z neho. A vezmi sa mňa! Ja sa nebojím, budem s tebou bojovať! Vezmi si mňa!“. David sa šialene rozosmeje, v miestnosti všetko na moment zamrzne. Telo sa mu neprirodzene vykrúti, akoby mal gumené kosti. Pozrie Arnemu priamo do očí. Na tvári sa mu zjaví ohavná grimasa. „Dobre. Ale niekto zomrie. Niekto zomrie!“.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Vypočujte si epizódu Súd s diablom z tretej série najúspešnejšieho slovenského mystery podcastu – Nezhasínaj!, ktorý vám priblíži jediný zaznamenaný prípad v histórii amerického súdnictva, kedy obhajoba vraha bola postavená na tom, že nevraždil vedome, pretože ho „posadol démon“.

Príbehmi hrôzy, pri ktorých neplatia zákony prírody ani ľudská logika, vás bude i naďalej sprevádzať herec Marek Majeský. Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy.

PS: Báť sa je povolené!

CREDITS:
Scenár: Emma Vičanová
Námet a dramaturgia: Diana Kacarová
Hlas: Marek Majeský
Zvuková produkcia: Miroslav Baričič
Podcast produkcia: Simona Mičová
Vizuálna grafika: Nikolas Kysela

Všetky časti podcastu Nezhasínaj!

Zdroj náhľadovej fotografie: Archív Rádio Expres

Nadácia Dobrý skutok