Práve hráme

01/03/2024

Takáč: PPA robí pri vyplácaní priamych platieb farmárom všetko, čo je v jej silách


Ústavný súd pozastavil účinnosť novely trestného zákona. Robert Fico je ale spokojný, že končí špeciálna prokuratúra, ktorá je podľa neho semenište zla. Premiér si však pre výroky o Ukrajine stihol pohnevať českého a poľského premiéra.

Medzitým po Európe a Slovensko protestujú farmári. Tí veľkí najmä proti Európskej únii, tí malí zas pre diskrimináciu slovenskej vlády a stále meškajúce dotácie. Čo teda vláda urobí s už tromi novelami trestného zákona, ako naloží z rozhodnutím Ústavného súdu, ktorý musel pre jej obštrukcie prelamovať svoju doterajšiu prax? A prečo Pellegrini zvolal najbližšiu schôdzu parlamentu až o takmer dva mesiace?

A prečo minister považuje malých slovenských farmárov za pomýlených a ich protesty spolitizované, pričom sám vystúpi na proteste tých veľkých a podporí ich proti únii? Je Slovensko stále dobrý partner v Európskej únii a NATO, alebo chce ísť vláda iným Smerom? Braňo Závodský sa rozprával s ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka a podpredsedom strany Smer – Sociálna demokracia Richardom TAKÁČOM.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Novú epizódu Braňo Závodský Naživo ti prináša Orange.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Mobilné aplikácie Rádia Expres