Práve hráme

01/03/2024

Sám ako prst je nové akustické vystúpenie speváka skupiny Filip Jánošík a Hotoví Umelci


Spevák skupiny Filip Jánošík a Hotoví Umelci uverejnil video akustickej live session s názvom Sám ako prst. Dve emotívne skladby rozprávajú o strate ľudskej blízkosti a starého otca.

Kapela Filip Jánošík a Hotoví Umelci hrajú hudbu od reggea, cez nu-metalá až po prevzaté skladby od Prodigy či White Stripes v nástrojovom zložení cimbal a akordeón. Filipové vystúpenie SÁM AKO PRST je ale iné, a prečo?

„Poznáte to, keď na silvestrovskú chatu má prísť 30 ľudí, pri platení zálohy je ich 12 a na chate ste sami so psom a pozeráte do ohňa? S kapelou sme chceli natočiť komorný live-set vo dvore čajovne Barovňa brewbar v Banskej Bystrici. Napokon som v termíne mohol len ja a kameraman Tomáš Biely, tak je to ešte oveľa komornejšie. Nazval som to SÁM AKO PRST. Takto by to teda asi znelo, keby ste pri tom ohni na chate sedeli so mnou a spieval som vám s gitarou.“ komentuje Filip.

K samotnej hudbe ďalej prezrádza: „Prvá skladba S príchodom vojny sa vyrovnáva so stratami v susednej krajine a šialenstvom, ktoré zachvátilo polarizovanú spoločnosť. Je to zúfalé a žiaľ som asi príliš citlivý, aby som tomu rozumel. Druhá skladba Starý Muž vznikla po smrti starého otca, v ktorom sme videli istý vzor, ako sa dá pekne starnúť. Lebo vekom človek nemusí byť zrelší, ale niektorí sú len uhundranejší. Je to o hľadaní pokoja.“

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj náhľadovej fotografie: Archív skupiny

Mobilné aplikácie Rádia Expres