Práve hráme

24/02/2024

Týchto 8 ľudí na svadbu naozaj pozývať nemusíte


Slávnostný deň, na ktorom chcete mať všetkých. Málokto dnes ale robí takú veľkú svadbu, aby sa tam zmestili všetci známi a kamaráti, navyše dvojmo. Koho teda zo zoznamu vyškrtnúť, alebo ho tam radšej ani nenapísať?

1.Kamarátka zo základnej/strednej školy

Je fajn, že ste spolu zdieľali oblečenie, tajomstvá a možno aj chlapcov, ale ak sa vaša dnešná komunikácia obmedzuje na občasné lajky na Facebooku, nemusíte ju pozývať na svadbu. Máte od nás oficiálne požehnanie.

2. Odcudzená rodina a priatelia

Dištancujeme sa občas od niektorých členov rodiny a priateľov, buď bez konkrétneho dôvodu, alebo kvôli hádke. Ak si neviete predstaviť svadbu bez ich prítomnosti, možno je čas kontaktovať ich a zakopať vojnovú sekeru. Ale ak pomyslenie na to, že by ste sa s touto osobou znova skontaktovali vo vás vyvoláva skôr úzkosť, ako úľavu, vyhnite sa akejkoľvek negativite a nezaraďujte ju na zoznam hostí.

3. Priatelia vašich priateľov

Z času na čas sa s týmito ľuďmi stretnete v rovnakej spoločnosti, no ak to nie je niekto, s kým by ste v súkromí pili kávu, nemusíte cítiť povinnosť pozvať ho na svadbu.

4. „Priateľ“, ktorý vás využíva

Ak máte niekoho, kto sa vám ozve len vtedy, keď niečo potrebuje, radšej ho na svadbu nepozývajte. Možnoho to urazí, ale potrebujete vôbec takého priateľa vo svojom živote? Tú voľnú stoličku si rezervujte pre priateľov a rodinných príslušníkov, ktorým na vás skutočne záleží.

5. Kolegovia, ktorých mimo práce nevídate

Nepísané pravidlo hovorí, že keď už, tak na svadbu pozývate len kolegov, ktorých vidíte občas aj mimo práce. Teda kolegov, ktorí sú zároveň vašimi priateľmi. Ale čo sa týka ostatných, nemusíte sa cítiť pod tlakom, aby ste ich pozvali na svadbu.

6. Sestrin frajer, s ktorým sa každú chvíľu rozchádza

Takže vaša sestra má priateľa, s ktorým sa niekoľkokrát rozišla a potom zasa zmierila? Ktovie, v akom štádiu bude na vašej svadbe, takže sa vôbec nemusíte cítiť previnilo, ak ho radšej nepozvete.

7. Príbuzní z tretieho, štvrtého, piateho kolena

Mnohí z nás vidia vzdialených príbuzných približne každých 5 rokov na rodinných stretnutiach. Úprimne, týchto ľudí zrejme veľmi nepoznáte, ani vám nie sú blízki, takže svadobný deň môžete stráviť aj bez nich.

8. Každý, kto vás rozhodí, vytočí, alebo znervózni, ak tam bude

Svoje manželstvo by ste mali oslavovať s ľuďmi, ktorí vás milujú a sú s vami šťastní. Človek, ktorý vás nemá rád, si nezaslúži byť pozvaný na vašu svadbu. V taký nádherný a dôležitý deň sa obklopte ľuďmi, vďaka ktorým sa budete cítiť milovaní, uvoľnení a šťastní…

Zdroj náhľadovej fotografie: Unsplash

Mobilné aplikácie Rádia Expres