Práve hráme

01/02/2024

Bývate celý deň unavení? Tento ranný zvyk vám berie energiu


Niekto ráno okamžite vyskočí z postele a pre niekoho je budík, ktorý nás vytrhne zo sladkého spánku doslova horor. A presne títo ľudia si vedia zariadiť ešte väčší problém s každodenným vstávaním.

Len si ešte trošku zdriemnem, veď nič sa nestane… A potom spravíme jednu maličkosť a tá zapríčiní, že budeme ospalí celý deň. Niekoľkokrát si posunieme budík. Veď je to len o chvíľku. Omyl! Presne toto je dôvod, prečo je väčšina ľudí unavená. Posúvanie budíka totiž uvoľňuje hormóny v mozgu, ktoré by za normálnych okolností vyvolali hlboký spánok. Lenže my už ho nestíhame!

Toto posúvanie o kúsoček je pre telo mimoriadne mätúce. Odborníci odporúčajú jednoduchú vec. Nastaviť si budík na vstávanie o desať minút neskôr, ako predtým a vstať hneď, ako budík zazvoní.

Ak sa chcete tohto zlozvyku zbaviť, kúpte si starý dobrý obyčajný budík na nočný stolík, alebo ho položte niekam ďalej, aby ste pri jeho vypnutí museli vstať… Ak si chcete večer vytvoriť príjemný rituál na krajšie zaspávanie, skúste to s ktorýmkoľvek z našich podcastov, nám sa pred spaním páči Nezhasínaj!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj náhľadovej fotografie: Unsplash

Nadácia Dobrý skutok